Через кнопкодавство проти нардепа Іванчука порушили справу

15.01.2021 15:25

Офіс генпрокурора з другої спроби відкрив кримінальне провадження проти нардепа Андрія Іванчука через так зване кнопкодавство. Як повідомили активісти руху ЧЕСНО, вони отримали від ОГП листа з підтвердженням щодо цього. Досудове розслідування в провадженні здійснюватиме Державне бюро розслідувань, передає "OBOZREVATEL".

Ivanchuk
Фото: styknews.info

"Перший заступник генпрокурора Роман Говда за нашою заявою вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про ймовірне вчинення Іванчуком кримінального правопорушення за ст. 364-2 Кримінального кодексу України (здійснення народним депутатом на пленарному засіданні Верховної Ради голосування замість іншого народного депутата)", – уточнюється в повідомленні.

Нагадаємо, що нардеп з Івано-Франківщини, член групи "Довіра" Іванчук 5 листопада 2020 року порушив вимоги щодо персонального голосування у парламенті.

Після фіксації даного факту рух ЧЕСНО звернувся до ОГП із заявою про вчинення народним депутатом кримінального правопорушення. Проте генпрокурорка Ірина Венедіктова тоді відмовила у відкритті кримінального провадження на підставі нібито недотримання вимог регламенту ВР "щодо порядку направлення заяви", уточнили активісти.

Після цього Рух ЧЕСНО подав до суду скаргу на рішення Венедіктової та одночасно до ОГП – другу заяву про вчинення Іванчуком відповідного кримінального правопорушення.

lyst OGP
Фото: скріншот

Згідно із законом про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами, який набрав чинності у січні минулого року, кнопкодавство карається штрафом від 3-х до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Шмигаль заявив, що локдаун в Україні не продовжать.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини