“Час міняти фокус уваги з руйнування до творення”, – Роман Бочкала про нову ініціативу заснування проекту “Люди до людей”

12 червня в Києві відбулась прес-конференція, на якій представники громадськості Донеччини й Луганщини, а також українських неурядових організацій офіційно звернулись до новообраної влади щодо ініціювання та створення умов для формування системного підходу у розвитку територій, що постраждали від воєнних дій.

Ініціатором заходу виступила президент ГО "Конгрес жінок світу" Тетяна Щербак.

Також до участі був запрошений координатор ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала разом із координатором правозахисного сектору Ігорем Бондарчуком та засновницею благодійного фонду “Разом” Людмилою Русаліною, голова громадської спілки "Міжнародна Асоціація "Євростратегія" Леонід Ігнатьєв, голова благодійного фонду "Мистецька ініціатива" Ігор Корж, голова громадської спілки "Рада Соціального Інвестування" Сергій Суднік, довірена особа ГО "Громадський рух "Соціальна єдність" Євген Охріменко.

Як зазначив координатор ГО “Стоп корупції” Роман Бочкала, відновлення інфраструктури після закінчення конфлікту на сході неможливе без допомоги міжнародних партнерів.

“Перше питання, яке стоїть – це все ж таки примирення, пошук мирного врегулювання цього конфлікту і потім вже відбудова. Як військовий журналіст, можу сказати, що в багатьох країнах світу, таких як в Конго, в Ліберіі, в Сирії, в Іраці, в Афганістані та багатьох інших, це завжди відбувається за допомогою міжнародних партнерів. На мою думку, на міжнародному рівні має бути створена коаліція друзів України, коаліція донорів тих країн, які зроблять спільний фонд, який буде власне опікуватись питаннями відбудови інфраструктури України, тому що своїми силами ми не зможемо це зробити в стислі терміни”, – зазначив він.

Журналіст також згадав приклад Республіки Косово.

“Керівництво держави має звертатися до міжнародних партнерів, так як було в Косово. Там я на власні очі бачив, як з цієї країни створили “цукерку”, адже Косово було майже знищено військами Слободана Мілошевича, Югославською армією... Але зараз, якщо приїхати туди, то можна побачити квітучу державу, яка ще не визнана багатьма країнами світу, але вона визнана ЄС. Тому, фактично, це незалежна держава, яка була створена якраз після визвольної війни. Косово – це той приклад ефективно відновленої інфраструктури і разом з тим припиненої контрабанди та всіма тими нездоровими, кримінальними, протиправними явищами, які, на жаль, породжуються війною. Тому потрібно сприйняти просту тезу: війна – це не заробіток, війна – це не гроші на крові, війна – це не бізнес, війна – це трагедія і потрібно міняти фокус уваги з руйнування до творення. Саме в цьому має бути основний фокус проекту”, – підкреслив Бочкала.

Зазначимо, раніше організатори заходу наголошували на таких завданнях проекту:
- запровадити якісно новий підхід в системі управління проектів, які спрямовані на якісну реалізацію стратегії розвитку територій;
- запропонувати світу нові процедури та практики, тренди, які пов’язані з поверненням територій та людей;
- залучити максимальну кількість ресурсів для реалізації проектів розвитку територій;
- сприяти створенню таких соціальних та економічних умов на територіях постраждалих внаслідок конфлікту, які дозволять повернути людей у свої домівки без додаткового ресурсного навантаження;
- сприяти створенню особливих умов для міжнародного бізнесу та фінансових установ з метою відновлення довіри (прозорі умови та відсутність корупції) для залучення інвестицій в економіку України;
- запровадити нові підходи в реалізації інформаційно-комунікаційної стратегії на територіях Донецької та Луганської областей щодо постійного діалогу влади з бізнесом, громадами та звичайними громадянами;
- створити нові робочі місця та належні умови відновлення сприятливого бізнес-клімату;
- відновити реалізацію важливих для регіону та ОТГ Луганщини й Донеччини соціально-інфраструктурних проектів.

Раніше ми писали: "Громадські організації звернулись до Зеленського з проханням підтримати ініціативу створення проекту “Люди до людей”.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини