“Бєзразлічіє – наше облічіє” – як поліція ігнорує факти незаконного видобутку піску на Київщині

05.10.2018 18:32

У п'ятницю, 5-го жовтня, у селі Зазим'я правозахисники "Стоп Корупції" вкотре зафіксували факти незаконного видобутку та збуту піску.

Активісти виявили, що незаконні роботи компанії "ЕкоЗемБуд" все ще тривають – працюють вантажні автомобілі, які добувають та вантажать пісок вже упродовж кількох місяців на ділянці, яка була призначений для будівництва котеджного містечка.

Представники "СтопКору" викликали поліцію на місце видобутку надр, щоб зафіксувати факти правопорушень. Це вже не перший виклик і як ми повідомляли раніше, прокуратура Київської області наразі здійснює досудове розслідування за фактом протизаконних дій бізнесменів. Щоправда, навіть попри це браконьєри продовжують свою діяльність.

Щойно активісти прибули на місце події – за декілька хвилин техніка, яка працювала на точці, почала роз'їжджатися, а працівники покинули свої бульдозери.

Поліція, що прибула за викликом команди борців з піщаним браконьєрством, заявила, що не має підстав для того, щоб зупинити вантажівки, що поспіхом полишали територію. Також правоохоронці повідомили, що у видобувачів є право на користування надрами, щоправда, про видобуток та реалізацію йшлося.

Потім один з екскаваторів продовжив видобувати та вивозити пісок просто у присутності активістів та слідчого поліції. Лише після цього нахабства він спромігся перевірити товарно-транспортну накладну. Також, "захисники порядку" оглянули місце події та здійснили фото- й відеофіксацію.

Після активних дій стопкорівців незаконна робота техніки принаймні на сьогодні була зупинена.

Зважаючи на те, що з нелегальної точки неподалік села Зазим'я вже вивезли більшу частину намитого піску, правозахисники написали повідомлення речнику Нацполіції Київської області Миколі Жуковичу й проінформували його про те, що роботи на цьому об'єкті все ще тривають.

Як ми писали раніше, в Броварському районі вже упродовж кількох місяців намивають надра у промислових масштабах та тут же реалізують за готівку. При цьому жодних дозволів на роботу бізнесмени не мають і не сплачують податків до бюджету району.

Читайте також: "Одні крадуть, інші купують: хто наживається на незаконному видобутку піску у Зазим'ї".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини