Бурштин по 2 грн: активісти «розкопали» російський слід бурштинового промислу на Житомирщині

11.06.2021 18:41

За видобутком бурштину в Олевській ОТГ можуть стояти люди з оточення сина Януковича. Про це йдеться в новому розслідуванні координатора ВГО «Стоп корупції» в Житомирській області Олександра Ігнатьєва.

Скріншот: СтопКор

Олександр Ігнатьєв нагадав: у 2016 році Держгеонадра видали трьом фірмам з одним і тим же директором і засновниками дозволи на геологорозвідку практично всіх розвіданих і перспективних родовищ бурштину на півночі Житомирщини. Тоді житомирська влада звернулася до прокуратури, бо спецдозволи видані без узгодження з облрадою. Депутати Олевської ОТГ звернулися до ГПУ, ВРУ і до Президента України.

«Не було секретом, що під виглядом геологорозвідки та під гучні патріотичні лозунги просто розкрадуть вже розвідані родовища бурштину на півночі Житомирщини. Ідеться про ТОВ «Амбер Холдинг», «Надра Галичини» і «Райт солюшн». У всіх цих фірм один і той же директор і ті ж засновники.

У 2019 році директор цих компаній гучно заявив, що одна з фірм розпочала промисловий видобуток бурштину на Замисловицькому родовищі в Олевській ОТГ. Хоча спецдозволи у них були лише на геологорозвідку. У 2021 році директор цієї фірми оприлюднив інформацію про кількість видобутого бурштину. І тут є про що замислитися. За два роки вони видобули аж 2700 кг бурштину. Якщо поділити цю кількість бурштину на 40 га, де вони його видобували кар’єрним способом, то вийде, що на 1 квадратний метр вони видобули в середньому 7 г бурштину. І середня ціна його реалізації вийшла – близько 2 грн за грам. Прибуток цієї компанії у 2020 році склав 84000 грн», — констатує Ігнатьєв.

Також він зазначив, що фірма «Райт Солюшн» не виконала завдання захисту запасів бурштину і не сплатила за продовження договору.

«Зараз ця фірма націлилася на найбагатше родовище бурштину в Україні, яке в народі називають «Корабель». Це родовище розташоване в Олевській ОТГ на території Білокоровицького лісгоспу. Спецдозвіл на 3400 га їм продовжили ще на 5 років. Без узгодження з місцевою владою, без проведення оцінки впливу на навколишнє середовище під виглядом дослідно-промислової розробки вони зможуть «вичистити» це родовище від бурштину», - розповідає Ігнатьєв.

Розслідувач повідомив, що засновником вказаних трьох фірм є офшорна компанія «Лайтхаус сейфті корпорейшн ЛТД», зареєстрована в Белізі.

У ТОВ «Надра Галичини» засновником від цієї фірми є людина, яка дивним чином фігурує у кримінальних справах людей з оточення сина Януковича. Також з’ясувалося, що засновниця компанії, що видобуває копалини в Україні, працює на російському інформаційному ресурсі.

«Цікаво, куди і кому насправді йде прибуток від розкрадання бурштинових запасів Житомирщини?» — питає громадський діяч.

Зазначимо, «СтопКор» уже повідомляв про те, що Верховний Суд скасував спецдозвіл, виданий товариству «Амбер Холдинг»  на видобування бурштину на площі понад 10,6 тис. га в Словечанській ОТГ Житомирської області.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини