Бурштинові війни: чи можлива легалізація видобутку?

14.08.2019 12:00

Усі Полісся охопила справжня бурштинова лихоманка: за «сонячний» камінь, який нелегали видобувають буквально у промислових масштабах, іноді готові навіть вбити. І, здається, їх може зупинити лише повне спустошення покладів у землі. Чому те, що можна було використати для збільшення потенціалу держави, спрямовується в кишені окремих людей – дивіться у спецрозслідуванні Альони Середи.

Розквіт нелегального видобутку припадає на період президентства Петра Порошенка. З перших днів своєї каденції він заявив про необхідність припинення злочинного намиву і наприкінці 2016 року Кабмін таки ухвалює постанову про легалізацію промислу.

«Є землі, які вже пошкоджені – близько 5 тисяч гектар землі, за даними лісагентства, пошкоджено на території Житомирської, Волинської та Рівненської областей. За рахунок залучених коштів інвесторів проводиться рекультивація пошкоджених земель з видобутком бурштину, який там залишився. Тобто мови не йде про нові родовища, не йде про державні родовища, мова йде про державні пошкоджені землі лісового агентства, які не поновлюються самі по собі», - коментує в.о. генерального директора ДП «Бурштин України» Дмитро Тягній.

Дмитро Тягній розповів про особливості проєкту

Цей чоловік очолює державне підприємство «Бурштин України», яке згідно з постановою 1063 є генеральним підрядником проєкту. Його реалізація мала відбутися за фінансування інвесторів, а не з державного бюджету. Однак навіть така вигідна для країни ініціатива, схоже, обернеться фіаско. Власне через це також підприємство опинилося на межі банкрутства.

Журналісти вирішили на власні очі перевірити, як виглядає пошкоджена земля і чи дійсно для її відновлення необхідні великі кошти та чимала робоча сила, тож команда «СтопКору» вирушила на Рівненщину.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини