«Будь-яке українське кіно – патріотичне», – голова Держкіно про державну підтримку вітчизняного кінематографу

07.08.2019 12:00

Минулорічний експеримент з виділенням Мінкультом рекордної суми для фінансування українських патріотичних стрічок викликав чимало суперечок і конфліктів. Адже законодавчо поняття «патріотичного кіно» жодним чином не врегульоване. Сама назва бюджетної програми «Створення патріотичних фільмів» є абсурдною, вважає голова Держкіно України Пилип Іллєнко.

"Будь-яке українське кіно - патріотичне", - Пилип Іллєнко

Кінематографіст наголошує, що подібне формулювання породжує певну проблему: «Ми у такий спосіб розділяємо: от є у нас фільми патріотичні, а є фільми інші. Тобто відповідно непатріотичні, антиукраїнські чи українофобські? Ні, звичайно, це якийсь штучний розподіл».

На думку очільника Державного агентства України з питань кіно, до подібного визначення Міністерство культури не має жодного стосунку.

«Я вважаю, що будь-яке українське кіно – патріотичне. Просто тому, що воно створює український культурний простір. У такий спосіб сприяє формуванню національної ідентичності. Але це не можна визначити будь-яким критерієм, який можна застосувати у фінансовому, юридичному, економічному розрізі чи у сфері державного управління», – додає пан Іллєнко.

Повна версія інтерв’ю: «Будь-який конкурс на державне фінансування за своїм жанром передбачає скандал», – голова Держкіно Пилип Іллєнко

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини