Броварських дітлахів годуватимуть маслом від сумнівного виробника за завищеним прайсом

13.02.2020 12:15

Шкільні тендери: щороку лише в Броварах недобросовісні чиновники та підприємці «об’їдають» дітей на десятки мільйонів гривень. І, попри значну увагу з боку активістів та правоохоронців, не збираються зупинятись. Як вкрасти 200 тисяч лише на одній закупівлі? Новий «лайфхак» від Броварського управління освіти.

Управління освіти Броварської міської ради – постійний фігурант тендерних розслідувань «СтопКору». За оцінкою аналітиків руху «За чесні закупівлі», лише торік з бюджету Броварів на шкільному харчуванні було виведено 30 мільйонів гривень.

Начальник управління освіти і науки Броварсьої міськради Оксана Мельник

Здавалося б, численні публікації на цю тему в медіа та оголошена очільниці УОН у 2019-му прокуратурою Київської області підозра в розтраті бюджетних коштів мали б угамувати ненажерливих освітян.

Але ні, апетити тільки зростають. Не встиг розпочатись новий бюджетний рік, як броварські садочки наввипередки почали змагатися за «найпочесніше» звання головного корупціонера в освіті, зазначає координатор руху «За чесні закупівлі» Роман Сімутін.

У січні 2020 року всі дошкільні заклади Броварів підписали з ТОВ «Переяслав – молокопродукт» угоди на закупівлю масла за ціною 180 грн/кг.

Зауважимо, Броварське управління освіти є найбільшим покупцем переяславської молочної продукції – аж на 39,4 млн грн, не враховуючи окремі закупівлі шкіл.

І це попри більш ніж сумнівну якість товару. Як нам стало відомо, у Чернігові провели перевірку молочної продукції з Переяслава та виявили, що молоко, масло і сметана не відповідають установленим вимогам якості. Аналогічні висновки щодо небезпечності переяславської «молочки» оприлюднив і Центр експертиз «Тест».

Цікаво, що минулорічний лідер броварського антирейтингу закупівель, директор ЗОШ №2 Валерій Кащеєв, який ще у січні 2019 року купував масло у цього ж виробника за ціною 184 грн/кг, цього року вирішив відмовитися від послуг свого «чесного» партнера та уклав договір з іншим постачальником за ціною 155 грн/кг.

Розбіг цін на масло для шкіл міста

Утім, і це не найнижча можлива ціна. Броварська школа №9, яка торік мала найнижчий рейтинг корупції з-поміж освітніх закладів міста, уклала договір на постачання аналогічного масла за ціною 145 грн/кг. Проте й у цій «діжці меду» є своя «ложка дьогтю»: постачальником обрано постійного фігуранта наших антикорупційних розслідувань – ТОВ «Руол Стандарт».

Нагадаємо, це підприємство входить до трійки антилідерів за кількістю укладених додаткових угод, за якими ціну продуктів завищують у кілька разів. ТОВ «Руол Стандарт» також «прославилось» тим, що з порушенням принципів чесної конкуренції виграло сумнівний рибний тендер на майже 4 мільйони від усе того ж Броварського управління освіти.

ТОВ "Руол Стандарт" входить до трійки антилідерів за кількістю додаткових угод

І насамкінець – трохи статистики з арифметикою. Загалом у січні 2020-го освітні заклади Броварів уклали договорів на постачання 8 тонн масла за ціною 180 грн/кг. Різниця між цією вартістю та адекватною ринковою ціною 155 грн/кг становить 25 гривень на кожному кілограмі. У сумі – 25 * 8 000= 200 000 грн. 200 тисяч наживи – лише на одному продукті й лише за один місяць.

Ми продовжуємо відстежувати та аналізувати сумнівні тендери у всіх куточках України. Якщо вам відомо про факти зловживань у сфері закупівель – повідомляйте на гарячу лінію «СтопКору». Здолаємо корупційну гідру разом!

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини