Бос-молокоSOS: як депутат-агромагнат Гордійчук видурив молоко у селян та кинув банк на сотні мільйонів

28.10.2019 15:05

Відібрати в селян кровно зароблені гроші за молоко, провернути кредитну аферу, обдуривши державний банк, та вийти сухим із води: як аграрій і депутат Хмельницької облради Андрій Гордійчук заробив на VIP-автівки, елітну нерухомість та інші атрибути «багатого» життя – дивіться в ексклюзивному розслідуванні Альони Середи.

Нагадаємо, у 2015 році пан Гордійчук заснував два кооперативи з дуже схожими назвами: «Перший національний аграрний кооператив» та «Перший національний виробничий кооператив». Можна припустити, що майже однакові назви підприємств є невипадковими й тільки заплутують сліди.

Тоді ж сам Гордійчук закликає селян долучатись до членства у «Першому національному виробничому кооперативі» та обіцяє просто захмарно омріяні селянами аж сім гривень за літр молока. При тому, що середня вартість на ринку досягає максимум п’яти. Десятки тисяч людей з Хмельницької та Рівненської областей стають членами кооперативу та сумлінно здають молоко в надії заробити копійку.

Однак вже за декілька місяців гроші починають затримувати, а селян годують обіцянками. У підсумку понад 20 мільйонів гривень, які мали заплатити за здане молоко, осіли в кишенях власника кооперативу.

«Вони як мильна бульбашка, з’явилися, і навіть року… хоча ні, рік протягнули», – згадує колишній член кооперативу Іван Красніцький.

Одночасно із цим самі кооперативи стали фігурантами нової оборудки. А саме в період з 2016 по 2018 рік «Перший національний аграрний кооператив» разом із ТОВ «Органік Сідс» та ТОВ «Аделаїда-ЕКО» підписують з «Укргазбанком» кредитні договори на загальну суму 184 мільйони гривень.

Завдяки цій схемі банк "нагріли" на 184 мільйони

Поручителем стає «Перший національний виробничий кооператив», той самий, що заборгував гроші селянам. Засновником і власником обох кооперативів на той момент є Андрій Гордійчук.

Однак на початку 2018-го, коли виявляється, що борг ніхто не збирається повертати, пан Гордійчук виходить з власників. А наступного року розпочинається процес ліквідації підприємств, які на той момент за фактом є банкрутами.

«Я буду виявляти зараз ліквідаційну масу, це майно підприємства. А потім воно або буде продаватись, і за кошт цього майна буде повертатись кредиторська заборгованість, або все можливо», – зазначив арбітражний керуючий СВК «ПНВК» Сергій Ведмедєв.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини