Ірина Топчій та її історія: наслідки неконтрольованої видачі зброї можуть бути фатальними

06.07.2021 13:58

Посвідчення журналіста дає його власнику змогу відвідувати публічні заходи, у тому числі з першими особами країни, приходити до Кабінету міністрів, бути присутнім на пресконференціях, мати травматичну зброю тощо. Та де гарантія, що людина з «липовим» посвідченням – адекватна й не відкриє стрілянину? До чого може призвести неконтрольована роздача зброї псевдомедійникам, на прикладі такої собі Топчій розповів голова правління ВГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

Bondarchuk Igor
Ігор Бондарчук Фото: СтопКор

Ірина Топчій з її історією може стати прецедентом через розпочате кримінальне провадження за фактом підроблення жінкою документів, завдяки яким вона отримала право на отримання травматичної зброї.

Пані Топчій презентує себе представницею ТОВ «Незалежна преса», однак жодних публікацій чи репортажів за її авторством просто не існує.

Зауважимо, що в соціальних мережах жінка зареєстрована під вигаданим іменем, а її наміри, які пані Ірина відкрито транслює своїм 28 тисячам фоловерів – досить радикальні: «Ось таке обличчя у мене, коли я вбиваю», «Не панікуйте. Помремо – так помремо», – підписує вона свої світлини. Можливо така поведінка пов'язана з прийомом сильно діючих транквілізаторів, про що Топчій сама заявляє у соцмережах.

irina topchiy
Ілюстрація: СтопКор

Зокрема вона розповідає на відео своїм підписникам про прийом гідазепаму – сильного транквілізатора, який можна придбати лише за рецептом, та який дарує їй "відчуття відчуженності". Тому незрозуміло, яким чином їй видали медичну довідку для отримання дозволу на травматичну зброю.

«Представник якоїсь сумнівної редакції може отримати право на зброю та незрозуміло як її використовувати. Ірина Топчій та її історія – типовий приклад того, як це може відбуватися. Ми бачимо, що її заяви і наміри – реальні. Вона дійсно викладає у соцмережах повні ненависті пости та заявляє, що вона кілер. І така ситуація – непоодинока. Ми маємо взяти її приклад за основу й зрозуміти, що наслідки неконтрольованої видачі зброї можуть бути фатальними. Тим паче це відбувається на очах малолітньої доньки. Такі люди заходять безперешкодно в учбові заклади, зокрема в даному випадку в Олександрійську гімназію в Києві», – прокоментував цю історію Ігор Бондарчук.

Kruglyi_Stil1
Фото: СтопКор

За його словами в ході журналістського розслідування виявилось, що Ірина є швачкою з Миколаєва, яка не може сплатити податки вже майже рік – про це свідчать дані з clarity-project. Жінка не приховує, що журналістське посвідчення набула для безперешкодного відвідування офіційних заходів. А от навіщо їй зброя? Питання залишається відкритим. Слідство триває.

Нагадаємо, засідання круглого столу на тему «Зброя – для псевдожурналіста: як зупинити неконтрольоване отримання дозволів на зброю за посвідченням представника ЗМІ» проходить у вівторок, 6 липня, в медіацентрі «СтопКор».

Мета заходу – обговорення ситуації щодо неконтрольованого видання зброї псевдожурналістам та наслідків, до яких може призвести така ситуація, а також напрацювання пропозицій щодо розв'язання проблеми.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини