Бойовики не випускають абітурієнтів з окупованих територій

15.07.2020 14:43

Доходить інформація, що дітей, які знаходяться на території ОРДЛО та хочуть вступати в українські виші, бойовики не випускають на територію України. 

marjinka
Фото: Цензор.нет

"Бойовики розуміють, що ці діти не повернуться, а залишаться працювати та вчитися в Україні, оскільки відчувається різниця між тим, що тут і там відбувається.

В цій ситуації необхідна наша реакція, наша робота, в тому числі з міжнародними партнерами аби це питання вирішити", –  заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає "УП".

Він також додав, що це є частиною стратегії деокупації, яка дозволить повернути молодь і дітей з тимчасово окупованих територій в Український освітній та культурний простір.

Цю ситуацію попросять взяти під контроль віцепрем'єр-міністра Олексія Рєзніка.

Також планують підключити Міністерство освіти та науки.

Як повідомляє журналіст і представник Донецької області в ТКГ Денис Казанський на своїй сторінці в Facebook, окупанти заважають молоді виїжджати під приводом карантину.

"На окупованій території дійсно проживає багато молоді, яка хоче вирватися з резервації.

Для них вступ до українського вишу – це шанс покинути гетто. Але після того як Україна скасувала ЗНО для дітей з ОРДЛО, бойовики злякалися, що втратять молодь, і закрили людям виїзд. Під приводом карантину", – повідомив Казанський.

Він пояснив, що зараз дозвіл на перетин лінії розмежування видає "міжвідомчий штаб ДНР".

А він випускає тільки тих, хто має прописку на підконтрольній території.

"Абітурієнтів спеціально тримають у неволі, щоб вони втратили час і не змогли навчатися в українських вишах.

У відповідь на всі прохання дозволити виїзд, бойовики відповідають, що вступати треба в "університети ДНР", – стверджує журналіст.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини