Богдан Хмельницький про харківських протестувальників, побитих “тітушками”, що відсудили компенсації в ЄСПЛ

25.06.2019 17:44

«Чи є в України совість»- коментує адвокат.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини присудив України виплатити компенсації чотирьом постраждалим у справі “Чернега та інші проти України”. ЄСПЛ визнав їх постраждалими від дій поліції та приватних охоронців під час протестів проти вирубки дерев у харківському парку в 2010 р.

Згідно з рішенням, усі четверо протягом 3 місяців мають отримати від України по 6 тис. євро компенсації моральних збитків та понад 16 тис. євро - для компенсації судових витрат.

Позов “Чернега та інші проти України” був поданий 11 учасниками акції протесту, які заявили про незаконне затримання, побиття та образи з боку правоохоронців. ЄСПЛ задовольнив вимоги лише частини протестувальників. Двоє з них справді були протестувальниками, інші двоє випадково опинилися на місці подій.

20 травня 2010 року у Харкові пройшла акція протесту проти знищення понад 500 дерев у міському парку ім. Горького з метою будівництва дороги. Мешканців міста, які намагалися фізично завадити вирубці, розігнала поліція. У бійці брали участь лісоруби та працівники приватної структури “Муніципальна охорона”.

Як наголошує правовий експерт Богдан Хмельницький, вперше міжнародна судова інституція зацікавилася таким популярним в Україні явищем, як “тітушки”, та оголосила таку практику неприпустимою. Щодо перспектив реального отримання компенсацій харків’янами, експерт налаштований менш оптимістично. Він нагадав, що відсоток виконання Україною рішень проти держави вкрай низький, а ЄСПЛ, попри своє велике репутаційне значення, насправді не має дієвих механізмів тиску.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X