Точка зору - місце, де кожен може висловити свої думки та поділитися досвідом. Редакція може не поділяти думку авторів. Відповідальність за зміст матеріала цілком покладається на автора.

Богдан Хмельницький про формування Вищого антикорупційного суду

До новоутвореної системи антикорупційних органів проситься ще один: Нацкомісія з протидії корупції в Антикорупційному суді. Таку думку висловив на Obozrevatel адвокат, координатор «Стоп Корупції» Богдан Хмельницький.

Вища рада правосуддя сформувала список із 35 кандидатів, яких рекомендує Президенту України Петру Порошенку на посади до Антикорупційного суду. До списку потрапили семеро з 55 кандидатів, яким висловили недовіру громадські організації.

Як повідомила прес-служба Вищої ради правосуддя, цих кандидатів назвали такими, що відповідають вимогам законодавства.

Розгляд іще чотирьох кандидатів було вирішено відкласти до 28 березня. Двоє з них можуть отримати посади суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, ще двоє — посади суддів Вищого антикорупційного суду.

Згідно з законодавством, уже за мінімальної кількості у 35 суддів ВАКСУ може розпочинати роботу. Завершити формування суддівського органу мають до червня 2019 року.

Водночас організація Transparency International заявила, що до списку рекомендованих потрапили семеро осіб з переліку “55 недостойних кандидатів”, який іще у січні презентували Трансперенсі Інтернешнл Україна, Центр протидії корупції, Фундація DEJURE та Автомайдан.

Нагадаємо, громадські активісти проаналізували список 113 кандидатів, які успішно склали іспити на посади суддів ВАКСУ. За їхніми висновками, 55 із них не гідні працювати у Вищому антикорупційному суді. Бралися до уваги їхні статки, “корисні знайомства” кандидатів та їхніх родичів, а також рішення, раніше ухвалені цими суддями.

Адвокат Богдан Хмельницький висловив занепокоєння тим, що під “відповідністю стандартам” мався на увазі лише досвід у кримінальному судочинстві та стресостійкість. Натомість, чималі статки майбутніх антикорупційників жодних запитань не викликали. Також він зазначив те, що механізм відсторонення кандидатів через накладення дисциплінарних покарань дозволив виключити зі змагання деяких сильних кандидатів, з яких вийшли б високопрофесійні та принципові антикорупційні судді.

В Україні можна скільки завгодно створювати щось антикорупційне, але виконання все одно покладуть на плечі старих суддівських лисів. Залиште їх у спокої та спостерігайте, як у найпрогресивніших законах вони знайдуть дірки й протягнуть через них своїх. Побачимо те, що й завжди - старі й надто знайомі обличчя стрибають з крісла до крісла”, - прокоментував експерт.

Богдан Хмельницький

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини