Богдан Хмельницький про дострокові вибори: “Нинішньому президенту це невигідно, а наступному не вистачить часу”

16.03.2019 19:42

Дострокові парламентські вибори через суперечки навколо чисельності коаліції малоймовірні: це невигідно ані чинному, ні майбутньому президенту.

Таку думку в своєму Facebook висловив адвокат, координатор ГО «Стоп корупції» Богдан Хмельницький.

Нагадаємо, дискусії щодо легітимності коаліції «Європейська Україна» почалися в 2015 році. Після виходу з більшості «Батьківщини», блоку Ляшко і «Самопомочі» коаліція налічує допустимий Конституцією мінімум – 226 депутатів (БПП – 135, Народний фронт – 80, позафракційні – 11). При цьому точне число останніх встановити неможливо: закон створення такого списку не передбачає. 6 березня Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Верховну Раду пред’явити склад коаліції на підтвердження її легітимності. Позивач позафракційний нардеп Андрій Деркач стверджує, що коаліція не діє і приховує той факт, що вже кілька років не існує. Згідно ст. 90 Конституції, якщо в парламентській більшості менше 226 депутатів, оголошуються позачергові вибори.

На думку Богдана Хмельницького, навіть всупереч Конституції такий сценарій не може бути реалізований: жоден з кандидатів на пост президента не зацікавлений в тому, щоб норма вступила в силу. Нинішній розклад в Раді забезпечує комфортну більшість для чинного гаранта Петра Порошенка.

«Такій Раді ніщо не заважає змінити Конституцію, ввести воєнний стан, і теоретично навіть відправити на смітник історії саме поняття правлячої коаліції. І нарешті, ніщо їй не заважає ще до 3 червня (крайній термін прийняття президентом присяги) зробити нас парламентською республікою, а президента Зе – представницькою фігурою без бюджету, армії і зовнішньої політики », – пише Хмельницький.

Жодного з опонентів нинішнього гаранта «його» більшість в парламенті не влаштовує, проте новообраний президент оголосити дострокові вибори просто не встигне: за Конституцією, парламент не може бути розпущений в останні півроку до виборів. Вибори до Верховної Ради, нагадаємо, відбудуться 27 жовтня.

На думку Хмельницького, суперечки навколо легітимності коаліції та дострокових виборах не більше ніж прапорець, яким «може помахати кожен бажаючий».

«Уявіть, що така Верховна Рада раптом дасть себе розпустити з однієї простої причини – ах, не знайшлося 11 депутатів для повного складу правлячої коаліції! Ось ні з одним з них не вдалося домовитися, налякати, купити (це в країні, де тільки 40 відсотків нардепів сумлінно ходить на роботу). Serious? Ваша фантазія може це намалювати? Моя – ні », – пише адвокат.

Богдан Хмельницький

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X