Бочкала Роман Олександрович


Бочкала Роман Олександрович

Український журналіст, військовий кореспондент, громадський діяч, координатор ГО "Стоп корупції", автор фільмів.
Вік: 36 років

Профіль в Соц. мережах

Біографія:

Родом із Джанкоя у Криму. Займався журналістикою із 17 років. Спочатку працював у газеті, потім на 11-му каналі, а згодом на Чорноморській ТРК. Заочно отримав вищу освіту в Таврійському національному університеті, факультет управління.

Кар'єра:

У 2005 році, за словами Бочкали, на нього було скоєно напад, в результаті якого його присипи́ли, побили (потрійний перелом голеностопу, потрощене коліно, ключиця, зламані ребра) та залишили непритомним у снігу. У той час він розслідував факти «кришування» міліцією наркобізнесу та точок збору металобрухту.

У 2007 році вступив до Інтершколи, відтак у 2008 році переїхав до Києва та почав працювати на телеканалі Інтер.

Як кореспондент висвітлював військові та громадянські конфлікти в Ірані, Афганістані, Сирії, Сомалі, Д. Р. Конго, Косово, Лівані, Руанді, Ліберії, Єгипті, Південній Осетії, гірській Абхазії, Йорданії, Туреччині.

У 2013 році став співзасновником ТОВ «Інформаційне агентство „Стоп корупції ТВ“».

З 2014 року висвітлював події війни на сході України. Після захоплення Слов'янська поїхав на окуповану територію, де був затриманий сепаратистами та побитий. 8 липня 2014 року під Луганськом отримав травму руки, у той час як від поранення уламком в голову загинув його військовий співрозмовник Дмитро Герасимчук.

У квітні-травні 2016 року проходив стажування стосовно протидії корупції у США за програмою обмінів «Відкрий світ». У серпні 2016 року звільнився з телеканалу «Інтер».

Громадська діяльність:

У 2015 році спільно з однодумцями заснував громадську організацію «Стоп корупції» — об'єднання журналістів, юристів та небайдужих громадських активістів, що проводить журналістські розслідування і правозахисну діяльність з метою усунення корупційного свавілля серед посадовців та суддів, чинить опір корумпованим митникам, нелегальним лісорубам та видобувачам копалин.

З червня 2016 року входить Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України (НАБУ).

2016–2017 роках член Київської конкурсної комісії Генеральної прокуратури України з відбору керівного складу місцевих прокурорів.

Волонтер «Корпусу миру» США в Україні.

Фільмографія:

З 2019 року Роман Бочкала знімає фільми про різні країни світу, які випускає на своєму YouTube-каналі. Фільмів про подорожі в небезпечні країни світу вже 10.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!