Близько 2 млн грн збитків – експосадовця Департаменту державної виконавчої служби судитимуть за зловживання службовим становищем

06.08.2020 12:38

Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього посадовця Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України за фактом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).

За даними слідства, у відділі Департаменту державної виконавчої служби на виконанні перебувало рішення суду про стягнення боргу з одного з комерційних банків на суму 764 тис доларів США. У зв'язку з тим, що виконання рішення здійснювалось примусово, а не добровільно, державним виконавцем винесено постанову про стягнення з банку боржника до державного бюджету виконавчого збору, який становить 10% від суми боргу, тобто 76 тис доларів США - 1,9 млн грн на момент вчинення злочину. Проте, за результатами безпідставної перевірки виконавчого провадження, посадовець Департаменту, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби, незаконно скасував зазначену постанову. Боржник був незаконно звільнений від сплати виконавчого збору, що завдало істотної шкоди інтересам держави.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося ГУ Нацполіції в АР Крим та м. Севастополі.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба прокуратури АР Крим

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X