Блиск і злидні Кваліфікаційної комісії – які статки декларують члени ВККСУ

За два роки, які триває судова реформа в Україні, на невідповідність критеріям доброчесності звільнено лише 15 осіб. В тому числі за останні 2,5 місяці ВККС не звільнила жодного суддю. Що ж відбувається за зачиненими дверима цієї будівлі? Що приховують ці служителі Феміди та якими статками володіють? Дізнавалась журналіст «СтопКору» Ася Глуцька.

Чи не головною установою в судоустрої України стала саме Вища кваліфікаційна комісія суддів. Саме тут вирішуються долі й кар'єри тих, хто потім вирішуватиме долі інших. А для того, щоб члени були неупередженими та чесними, їм значно підвищили заробітну плату. А тепер вдумайтесь у ці цифри: від 225 до 250 тисяч гривень на місяць. Ця державна зарплата платиться з наших з вами кишень – з наших податків і передбачає повну віддачу своїй посаді.

Тому всі 16 членів ВККС за два роки реформи стали справжніми мільйонерами – кожен з них минулого року задекларував кругленькі суми. Ось наприклад, голова комісії Сергій Козьякова за рік заробив майже три мільйони гривень. Його дружина Тетяна, яка працює у адвокатській фірмі чоловіка, приблизно 50 тисяч гривень. При цьому у 2017-му вона придбала квартиру у понад 200 квадратів в самісінькому центрі Києва за майже 8 мільйонів гривень. Щоправда, судячи з оголошень в Інтернеті, подібні апартаменти у цьому будинку тягнуть на 14 мільйонів.

Не відстають від ватажка й інші члени кваліфкомісії, декларуючи земельні ділянки, квартири, елітні автівки, шуби, «Ролекси», аксесуари найпрестижніших брендів та ювелірні прикраси. Павло Луцюк, наприклад, придбав в 2015 році апартаменти і не деінде, а в сонячній Грузії, новенький Мерседес, а на рахунках «Сбербанку» реформатор тримає кошти в російських рублях.

«Мені дуже не подобається, коли нам вішають локшину на вуха, тому що коли ти прийшов найматися на роботу або залишатися на роботі, ти не мусиш роботодавцеві розповідати казочки», - коментує представник Комісії Андрій Козлов в ексклюзивному інтерв’ю, яке він надав спеціально для «СтопКору».

Член Громадської ради доброчесності Роман Маселко також зазначає: досить часто судді використовують свої права, незаконно збагачуючись за рахунок службових квартир. Член ВККС Макарчук, наприклад, також отримав таку саме квартиру, потім її приватизував. У його колеги з ВККСУ пані Весельської задекларована готівка перевищує на 800 000 гривень усі її доходи.
Втім, чомусь ці служителі Феміди не лише не втрачають власних мантій, але й продовжують оцінювати доброчесність інших.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини