Бізнесмени, політики та громадськість визначились із необхідністю створення Антирейдерської міжвідомчої ради при Президентові

05.09.2020 13:20

3 вересня в медіацентрі «СтопКор» відбулось засідання круглого столу на тему: «Антирейдерська міжвідомча рада з захисту бізнесу при Президентові України: пропозиції щодо механізму і регламенту роботи».

Rusalina_press-conf1
Ініціативу бізнесменів підтримав президент Зеленський Фото: СтопКор

Учасники круглого столу (представники бізнесу, громадськості, політичні діячі) обговорили конкретні пропозиції зі створення Антирейдерської міжвідомчої ради із захисту бізнесу при Президентові України: її складу, механізмів роботи, функціоналу і регламенту роботи.

Ініціативу представників бізнесу зі створення Антирейдерської міжвідомчої ради підтримав Володимир Зеленський. 28 серпня під час зустрічі з представниками бізнесу на Черкащині відома благодійниця Людмила Русаліна оприлюднила керманичу держави ініціативу зі створення спеціальної Ради при Президентові України із захисту бізнесу.

Погрози, шантаж кримінальними справами і навіть замах на вбивство: у війні проти бізнесвумен і меценатки Людмили Русаліної її опоненти не гребували нічим. Та завдяки увазі громадськості та ЗМІ ситуація зрушила з мертвої точки – після численних звернень правоохоронці закрили незаконне провадження проти пані Людмили.

«Вже четвертий рік поспіль мені погрожують. Я зазнаю шантажу, фізичного насильства, переслідувань за замовними кримінальними справами – все це з метою заволодіти моїм бізнесом. Після виходу в публічну площину з цим питанням – замовну кримінальну справу згідно із законом розслідували та закрили. Ми вже отримали підтвердження на рівні Офісу Генпрокурора та відповідне судове рішення. Це результат підтримки громадських організацій, масмедіа та громадськості», – наголосила вона.

"Має бути впевненість, що бізнес завтра не захоплять", – Русаліна Фото: СтопКор

Проте на цьому історія не закінчилась. Адже тепер бізнес-партнер пані Русаліної Микола Петренко намагається залякати вже директорів підприємств, ініціювавши проти них кримінальне провадження.

«Петренко відкрив кримінальну справу проти директорів, залякує їх і шантажує. Шість разів він вже намагався провести незаконні збори засновників з метою усунути мене з бізнесу і тільки присутність преси та громадськості не дали цьому відбутися. Хоча журналіста побили тітушки Петренка, про що було направлено заяву в поліцію», – розповіла Русаліна.

Ця проблема набула критичної ваги та потребує комплексного розв'язання, упевнені представники бізнесу.

Антирейдерська координаційна міжвідомча рада при Президентові України — це буде унікальний орган для боротьби із рейдерством. Рада бізнес-омбудсмена готова втілювати ініціативу у життя та застосовувати у цьому процесі свій досвід в антирейдерській тематиці. Про це в медіацентрі «СтопКор» сказала інспекторка Ради бізнес-омбудсмена Марина Павленчик.

«За минулі роки радою бізнес-омбудсмена акумульовано значний досвід в антирейдерській тематиці. У нас є досвід роботи в міжвідомчих структурах, які створювались в Кабміні, покликаних на боротьбу з рейдерством. У тому числі це й міжвідомчі комісії. При створенні нових ініціатив досвід діяльності попередніх структур має бути врахований», — зазначила Павленчик.

Pavlenchik
Марина Павленчик Фото: СтопКор

Вона додала, що Рада бізнес-омбудсмена виступає за проактивний підхід в антирейдерських ініціативах, готова ділитись досвідом та підтримувати аналогічні проєкти.

У Верховній Раді України зараз йде активна робота з удосконалення антирейдерського законодавства, покроково розглядається і ухвалюється антирейдерский пакет законів. Але рейдери знаходять все нові прогалини у законодавстві.

Як вважає народний депутат від фракції «Слуги народу» Олексій Жмеренецький, Україні конче необхідно створити новий орган, який буде направлений на протидію рейдерам та зможе напряму контактувати з першими особами держави, щоб розв'язувати всі проблеми рейдерства.

«Потрібно створити новий орган для захисту бізнесу, який буде мати можливість відразу звернутися до перших осіб у державі та матиме важіль для врегулювання проблем (з рейдерами – ред.)», – заявив Жмеренецький.

zhmerinetskiy
Олексій Жмеренецький Фото: СтопКор

Його підтримав колега зі «Слуги народу» Микола Стефанчук. Він впевнений: задача антирейдерської ради не в тому, щоб вирішувати спір, а швидко реагувати на порушення прав.

«Це має бути дзвін при першій спробі захоплення. Рада має бути координаційним органом. Якщо виникла ситуація, вона (рада – ред.) має туди направити своїх представників, щоб вони «взяли за руку» Мін'юст та не дали вносити реєстраційні дані, щоб «взяли за руку» поліцейського, щоб той робив свою роботу, щоб взяли обидві сторони та привели до суду. Рада має виконувати функцію вартового, який би пильнував за тим, щоб порушень не було, а відповідні особи були притягнуті до відповідальності», – наголосив він.

Stefanchuk
Микола Стефанчук Фото: СтопКор

На думку присутніх, оскільки Президент України є гарантом додержання Конституції України, прав і свобод громадянин, створення консультативно-дорадчої структури при Президентові України з питань антирейдерства допоможе забезпечити права і свободи підприємців-громадян України.

Повне відео з пресконференції:

 

 

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини