Біля заводу ім. Ковальської зафіксували земснаряд, що без дозволу намиває пісок з Дніпра

Тонни піску та гігалітри дніпровської води щодня – саме такими цифрами вимірюються збитки довкіллю, спричинені активністю піщаних нелегалів із Видубичів. Хто роками обкрадає киян та намиває тут пісок без жодних дозволів і ренти – дізнався «СтопКор».

На столичних Видубичах уже кілька років поспіль курсує одна й та ж баржа, яка транспортує пісок на бетонний завод ім. Ковальської. Це – одне з найбільших підприємств-монополістів, яке щороку споживає 1,5 млн тонн річкового піску.

Поруч стоїть земснаряд, який належить ТОВ «СОБІ». Він спершу подає воду з Дніпра, а потім перекачує утворену пульпу на склад, розташований на березі. При цьому води на цей процес іде втричі більше. Тобто відбувається водокористування, яке, відповідно до законів, потребує спецдозволу, контролю та сплати державної ренти.

Проте, за інформацією «СтопКору», ані «СОБІ», ані завод ім. Ковальської подібного спецдозволу не мають і не сплачують державі за водокористування жодної копійки.

zavod_Kovalskoii2
Склад з піском біля заводу ім. Ковальської. Фото: “СтопКор”

Після перекачування скаламучена вода стікає назад у Дніпро. Склад використовується також для перевалки будматеріалів, зокрема цементу. Хоча розвантаження має вестись у спеціально обладнаних для цього приміщеннях, а місця швартування барж обов’язково мають бути оснащені причальною стіною. Однак біля заводу ім. Ковальської її немає.

Нагадаємо, ст. 60 КУПАП «Порушення правил водокористування» передбачає штраф до 8,5 тисячі гривень. А повторне порушення протягом року карається штрафом вже у понад 1 млн грн.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини