Антон Клітний
Антон Клітний Правозахисник ГО "Стоп корупції"

Більшість незаконних забудов у Києві зазвичай пов’язані з представниками українських еліт

25.04.2020 08:22

Відтоді, як я почав активно займатись громадською діяльністю, зрозумів, що постійно доводиться зіштовхуватись із незаконними будівництвами. Особливо, по території Києва та Київської області. У всіх цих будівництв є певні спільні тенленції – це порушення норм ДБН та будівельного законодавства, а також абсолютна бездіяльність правоохоронних та контролюючих органів, таких як ДАБІ наприклад. Ще одне – усі ці будівництва зазвичай пов’язані з якимись українськими елітами.

Ілюстрація: СтопКор

Не виключенням є й відома забудова на проспекті Перемоги 50. Нещодавно ми зафіксували там незаконне будівництво і звернулись з відповідною заявою до ряду інстанцій. На жаль, спостергається повна абстрагованість правоохоронних органів навіть щодо цього конкретного кейсу.

Чому так?

Подібні процеси в Україні зазвичай асоціюються ні з чим іншим, як із повальною корупцією. Наприклад, дане будівництво пов’язують якраз із представницею такої еліти. Мова йде про пані Білозір, яка має зв’язки з топ-чиновниками, а також сама була міністринею культури у 2005-2006 роках.

Як з’ясували журналісти, Оксана Білозір разом зі своїм чоловіком Романом Недзельським, синами Андрієм та Ярославом, з колишньою помічницею Мар’яною Грабінською, а також із деким Іваном Владом та Йозефом Московичем (громадяни Ізраїлю) організували щонайменш дві злочинні схеми з продажу незаконної нерухомості.

Зокрема, відповідно до Генплану Києва, ділянка на проспекті Перемоги, 50А розташована на території зелених насаджень загального користування та у санітарно-захисній зоні. Відповідно до містобудівного законодавства, це забороняє будівництво будь-яких будинків (житлових комплексів, громадських будівель, торговельних центрів і т.п.).

У той же час, ряд документів на будівництво будь-якої споруди на цій ділянці теж відсутній:

- містобудівні умови та обмеження КМДА не видавала;
- дозвіл на будівельні роботи ДАБІ України не видавала;
- будівельну експертизу об’єкта будівництва не робили.

Хочу відмітити, що ситуація просто-таки сюреалістична – обіймаючи посаду міністра культури Білозір починає будівництво біля пам’ятника культури по факту. Хоча парк «Слава танкістам» і не дуже великий, однак будівництво фактично примикає до нього.

Висотку зводять "на голові" у державного видавництва "Преса України" Фото: СтопКор

Чим іще примітне це будівництво – це тим, що воно знаходиться на одній із центральних вулиць міста на проспекті Перемоги, фактично на виду у всіх. Будівельні роботи вже тривають певний час, однак ані Київрада, ані ДАБІ, ані контролюючі органи, ані поліція жодним чином не втручаються.

Тим часом на місці працює техніка, вбиваються сваї і так далі.

Що робити?

У загальній практиці вирішення таких питань – це звісно що намагатись добиватись через усі інстанції від контролюючих органів, щоб вони виїжджали на місце, накладали заборони на дане будівництво. Місцеві ради мають звертатись у суд, через суд забороняти будь-які будівельні роботи по місцю і звісно що важлива тут активна громадська позиція людей – активістів, громадських організацій та інших. Лише спільними зусиллями громадськості можливо заблокувати подібні будівництва та не давати елітам «жирувати».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини