Білоруський банк націлився купити дочірню структуру Сбербанку в Україні

Білоруський державний банк звернувся до НБУ з пропозицією продати йому дочірню структуру Сбербанку в Україні. Відповідне клопотання вже передано представникам НБУ.

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 22 грудня, стало відомо, що білоруське акціонерне товариство "Парітетбанк" хоче викупити 100% статутного капіталу української дочірньої структури Сбербанку. Це підтвердили у прес-службі НБУ. Як зазначається, Управління справами президента Білорусі відправило НБУ необхідний пакет документів для узгодження 21 грудня поточного року.

Керівництво держбанку Білорусі заявило, що після аналізу можливих шляхів розвитку кредитної організації був підбитий підсумок, що українська структура має великий потенціал. До слова, дочірній банк російського Сбербанку в Україні функціонує з 2001 року. За обсягом активів кредитна організація є однією з найбільших в українській державі.

Заснований у 1991 році "Парітетбанк" займає 15-е місце у Білорусі за розміром активів. 99,83% акцій установи належать країні, 0,17% понад 2500 приватним особам.

Нагадаємо, з березня поточного року проти дочірніх структур держбанків РФ введені санкції, які забороняють виведення капіталу на користь материнських структур. Згідно з указом президента Петра Порошенка, діятимуть вони щонайменше рік. Мова йде не лише про Сбербанк, а й ВіЕс Банк, Промінвестбанк, ВТБ Банк та БМ Банк.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини