Бездіяльність Міносвіти може позбавити столичних медстудентів дипломів

14.08.2020 18:52

Міносвіти не визнає провини за те, що столичні медстуденти не отримали дипломи. Під стінами Міністерства освіти та науки 14 серпня студенти “Міжнародного коледжу Святого Луки”, який виявився без ліцензії, з батьками та активістами “Стоп корупції” влаштували акцію проти бездіяльності Міністерства освіти та науки. Адже часу для вступу до вишів залишається все менше, а з документами студентів, які були надіслані 10 серпня, ніхто не працював. Міносвіти скидає з себе всю відповідальність та винить батьків, що ті не дивились, які документи підписували.

Osvita
Акція під Міністерством освіти та науки. Фото: СтопКор.

Генеральний директор директорату вищої освіти Олег Шаров пояснив це тим, що документи були надіслані керівництвом коледжу, але через відсутність ліцензії ті нібито неправомірні.

Sharov
Генеральний директор директорату вищої освіти Олег Шаров. Фото: СтопКор.

“Нині ми чекаємо на заяви від студентів. Ми їх не можемо отримати від “Міжнародного коледжу святого Луки”, тому що він не має ліцензії і не може виступати стороною цих відносин. Після отримання заяв ми зв'яжемося з Міністерством охорони здоров’я України, який порекомендує, який коледж може провести повноцінну атестацію”, – заявив Олег Шаров.

За словами гендиректора директорату вищої освіти Олега Шарова, переатестацією має займатися МОЗ, до якого вони і надішлють документи. Заяви були написані частиною студентів, що були присутні на акції. Але жодних гарантій, що переатестація та отримання дипломів завершиться до кінця періоду подачі документів до вишів, Міносвіти не дає. 

“На Міносвіти ми збираємо ці заяви, консультуємося з МОЗ і передаємо права до обраних закладів, які проводять атестацію та видають дипломи. У тому, що це можна зробити до 22 серпня, не переконаний. Це вимагає достатньо багато часу. За регламентом, з тією ситуацією, що у вас, ми взагалі повинні були розвести руками. Тож ми намагаємося знайти вихід із ситуації, яка нічим не регламентована”, – зазначив гендиректор директорату вищої освіти.

Активісти ГО “Стоп корупції” та журналісти “СтопКору” разом із батьками та постраждалими студентами прийшли до Міністерства охорони здоров’я, аби на цю проблему звернули увагу керівні органи.

“У Міністерстві охорони здоров’я немає у підпорядкуванні жодних коледжів, тому вам краще не витрачати час”, – заявила керівниця експертної групи з питань реформування системи охорони здоров'я Директорату медичних послуг Тетяна Орабіна.

Orabina
Керівниця експертної групи з питань реформування системи охорони здоров'я Директорату медичних послуг Тетяна Орабіна. Фото: СтопКор.

Нагадаємо, у столичному “Міжнародному коледжі Святого Луки” майже сотня студентів, які відучились 3 роки, вже більш як місяць не можуть отримати свої дипломи. Про це редакції “СтопКору” розповіли занепокоєні батьки учнів. Вони стверджують, що після власного розслідування з’ясували, що коледж вже 4 роки має задавнену ліцензію.

Studenty
Студенти підписують заяви у Міністерстві освіти і науки України. Фото: СтопКор.

Міжнародний коледж Святого Луки” залишив студентів без дипломів через невчасну подачу документів до Міносвіти та 10 серпня підготував папери для їхнього переведення до інших навчальних закладів України. У Міністерстві освіти запропонували вихід із ситуації. Студенти будуть вимушені змінити місце отримання атестатів, де мають пройти переатестацію, і не отримають той диплом, на який вони розраховували. Тим часом, якщо процес затягнеться, сотні студентів цього року не зможуть вступити до ВНЗ для подальшого здобуття освіти.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X