Без активістів і медіа: у Голосіївському суді справу грузинських «домушників» слухають у закритому режимі

Ножі, гарячі праски, зброя та навіть транквілізатори – аби змусити господарів зізнатись, де вони ховають цінності, грабіжники часто не гребують силовими методами. Своїх жертв катували й представники так званої «банди грузинів», та це не завадило служителям Феміди відпустити їх на волю. А саму справу, наче м’ячик, відфутболюють від одного судді до іншого. Чи вдасться громадськості домогтися справедливого покарання для «домушників»? Дізнавався Денис Гойко.

Як розповідає журналіст-розслідувач Юрій Колесніков, у судах досить часто складається така ситуація, коли з 30 суддів до справи допущено лише п’ять. При цьому служителів Феміди «тасують» через процедуру самовідводу доти, доки «шестерні» не стануть так, як потрібно криміналу, і кожен такий рух закривається грубим «кешем».

Після Вікторії Хоменко, яка й звільнила чотирьох з п’яти фігурантів, розгляд клопотання перейшов до слідчої судді Колдіної. Остання неодноразово фігурувала у гучних скандалах. Зокрема, саме суддя Колдіна відпустила на свободу хуліганів, які напали на знімальну групу і побили журналіста «СтопКору».

banda_gruziny5
Суддя Хоменко відпустила з-під варти чотирьох фігурантів Фото: скріншот

Три роки тому вища кваліфкомісія визнала, що суддя Колдіна не відповідає займаній посаді. А Вищій раді правосуддя запропонували розглянути питання про звільнення її з посади судді Голосіївського райсуду. Невідомо як, але пані Колдіна втрималася у кріслі, завдяки чому ухвалила низку резонансних рішень. Зокрема, випустила з-під варти і поліцейського, який фігурує у справі про зґвалтування жінки в Кагарлику, і прокурора, якого спіймали на хабарі у 100 тисяч доларів.

banda_gruziny7
Справу передали одіозній судді Колдіній Фото: СтопКор

Поспілкуватися із суддею Колдіною нам не вдалося, як і потрапити на судові засідання у справі. Голосіївський суд категорично закрився від громадськості. А в електронному реєстрі взагалі почалося казна-що: там не публікують інформацію про засідання, які мають відбутися, однак заднім числом публікують інформацію про ті, які вже відбулися.

Очевидно злякавшись чергового розголосу в пресі, суддя Колдіна на засіданні, якого не було в реєстрі, відмовила адвокатам етнічного угруповання у зміні запобіжного заходу, а вже наступного дня повернула справу судді Хоменко.

І, як стверджує колишній злодій «Лорд», домовитися, на жаль, можливо на будь-якому рівні.

Утім, у прокуратурі запевняють: щодо особливо  тяжких злочинів готові до кінця стояти на своєму та вже невдовзі оголосять бандитам підозру.

А ми, своєю чергою, продовжуємо стежити за справою грузинських «домушників» та обов'язково повідомимо про результати. Підписуйтеся на офіційні сторінки нашого проєкту та пам'ятайте: безпека вашої домівки — це і ваша безпека.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини