«Бери, бл*, хабарі!», — голову «Укравтодору» Кубракова намагались прибрати через замовні розслідування?

19.06.2020 12:00

Баталії довкола нових правил проведення тендерів від «Укравтодору» тривають: держава і великі гравці галузі прагнуть створити більш жорсткі кваліфікаційні вимоги, натомість інша сторона — послабити їх. Як бізнес-конфлікт переріс у справжню інформаційну війну, та чим це загрожує українцям – дізнавайтесь із матеріалу Марії Гураль.

Коли наш матеріал вже готувався до виходу, між головою Державного агентства автомобільних доріг України Олександром Кубраковим та лідером Всеукраїнської дорожньої асоціації Артемом Гриненком розгорнулася пекельна боротьба в медійному полі. А все розпочалося після виходу розслідування про «Укравтодор» на платформі Бігус.інфо

Одним з експертів у розслідуванні став керівник ВДА Гриненко, який виступив проти методичних рекомендацій. І вже за кілька днів після виходу матеріалу керівник «Укравтодору» опублікував аудіоплівки, на яких начебто Артем говорить про те, що планував проспонсорувати замовні статті та матеріали, після публікації яких керівника «Укравтодору» мали б звільнити.

Олександр Грінченко відкидає звинувачення у розкраданні чужого майна
Артем Гриненко активно виступає проти нових вимог "Укравтодору" Фото: СтопКор

З даних записів можна почути, що Артем Гриненко готовий на все задля досягнення своєї мети. Причому лише на одних замовних матеріалах він не зупиниться і не проти досягти мети за допомогою хабаря.

«Бери, бл*, хабарі. Хабарі брали всі голови «Укравтодору», але не викидали з ринку наші компанії та інші компанії, ось що він зробив», — говорить на плівці людина, чий голос дуже нагадує голос Гриненка.

Фото: скрін з фб Кубракова

Наступного ж дня Денис Бігус у своєму відеоблозі відповів «Укравтодору» на звинувачення в замовленні розслідування Гриненком.

«Жодна людина в світі не має впливу на наші ефіри. Я не маю сумнівів, що Гріненко ходив, надував щоки, намагався порішати щось своє і розповідав, як він на щось впливає. Мутний чорт. Це моє враження за тими ж фрагментами аудіо і за життєвим досвідом», — зазначив журналіст.

Денис Бігус назвав Гриненка "мутним чортом" Фото: скрін

Попри те, після таких гучних заяв Артем Гриненко жодним чином не розгубився та провів онлайн-пресконференцію, на якій продовжив звинувачувати Кубракова у змові з так званим дорожнім картелем та критикувати методичні рекомендації. І все б нічого, якби не запитання від преси, які, схоже, збентежили пана Артема, і він так і не зміг чітко на них відповісти. Особливо що стосується купівлі публікацій у ЗМІ.

Саме ж аудіо, опубліковане Кубраковим, він назвав сфабрикованим та й взагалі: воно записане незаконно.

Але одними словесними перепалками все не завершилося. Олександр Кубраков подав заяву до СБУ про тиск на нього через професійну діяльність.

Та допоки Артем Гриненко та Олександр Кубраков продовжують запеклу боротьбу один із одним, доля методичних рекомендацій й досі невідома. Наразі цей проєкт розглядають у Міністерстві розвитку економіки. І саме ця структура має затвердити вже кінцевий варіант. І основне питання в тому, чи буде цей проєкт мати лише рекомендаційний характер чи все ж таки стане обов'язковим.

Отже, виходить, що ось цей документ може поліпшити ситуацію на дорожньому ринку. З його впровадженням відсіюватимуть недобросовісні компанії, зменшиться затримка здачі об'єктів, а роботи виконуватимуть якісно та з гарантією на кілька років. Якщо все ж таки цей проєкт не затвердять, то виходить, що весь галас, здійнятий навколо нього ― даремний, а безліч невирішених проблем опиняться у довгій шухляді, чекати на кращі часи.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини