Бердичів захлинається у нечистотах – міську каналізацію довірили фірмі з російським корінням

Сморід та брудна вода: місто Бердичів на Житомирщині буквально захлинається від нечистот. Тут досі немає колектора та комунальної очисної станції, на будівництво якої ще кілька років тому спрямували 7 млн грн. Чому об’єкт так і не звели та де поділись гроші? На яких умовах місто підписало договір із приватною компанією, яка належить друзям мера? Дивіться у матеріалі «СтопКору»

Річка Гнилоп’ять у селі Скраглівка за 7 км від Бердичева потерпає найбільше: саме сюди скидає свої стічні води приватна очисна станція, яка обслуговує місто й околиці.

За словами сільського голови Олександра Рубана, коли ці нечистоти і цвітіння підпливають догори, на локації можна знімати фільм жахів.

Натомість худоба, що йде на пасовище, вимушена пити тут воду, а люди – поливати сумнівною субстанцією свої городи.

Приватною станцією, що скидає стічні води у Гнилоп’ять, є ТОВ «БОС», яка вже кілька років поспіль обслуговує каналізаційну систему Бердичева. Її власники – громадяни Росії та Іспанії Марія Сітак та Роберто Гонсалес.

І все це – попри те, що місто ще кілька років тому отримало з бюджету 7 млн грн на будівництво власної очисної станції. Проте об’єкт так і не звели, а гроші – розікрали. Наразі на території у кілька гектарів – недобудови і жодних ознак активності.

SM_Berdychiv2
Замість нової очисної станції – звалище Фото: СтопКор

І подібних прикладів у місті з 80 тисячами населення – ціла низка. Щоб зупинити владне свавілля, ГО «Стоп корупції» відкрила у Бердичеві свій 73 осередок. Його головою став депутат міськради Станіслав Лужанський, який добре знається на проблематиці міста. У планах «СтопКору» – до кінця року відкрити сотню осередків в усіх куточках України.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини