Батьківщина ВО

24.11.2020 16:13

Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – українська політична партія, очолювана експрем'єр-міністром України Юлією Тимошенко з 1999 року.

Batkivshchyna
Фото: https://www.facebook.com/Batkivshchyna/

Список п'ятдесяти кандидатів в народні депутати від партії Батьківщина на парламентських виборах-2019:

 1. Юлія Тимошенко
 2. Сергій Тарута
 3. Валентин Наливайченко
 4. Сергій Соболєв
 5. Олена Кондратюк
 6. Іван Кириленко
 7. Андрій Кожем'якін
 8. Григорій Немиря
 9. Сергій Власенко
 10. Валерій Дубіль
 11. Олександр Абдуллін
 12. Іван Крулько
 13. Анжеліка Лабунська
 14. Костянтин Бондарєв
 15. Михайло Цимбалюк
 16. Віталій Данилов
 17. Ольга Белькова
 18. Олексій Кучеренко
 19. Андрій Ніколаєнко
 20. Михайло Волинець
 21. Андрій Пузійчук
 22. Олена Шкрум
 23. Володимир Кабаченко
 24. Вадим Івченко
 25. Сергій Євтушок
 26. Михайло Соколов
 27. Богдан Лукашук
 28. Михайло Лівінський
 29. Олександр Черноіваненко
 30. Маркіян Лубківський
 31. Сергій Митрофанський
 32. Олексій Рябчин
 33. Василь Гладій
 34. Мгер Куюмчан
 35. Микола Тихонов
 36. Валерій Бондарук
 37. Олександра Кужель
 38. Олег Радковський
 39. Юрій Тренкін
 40. Іван Курах
 41. Ірина Верігіна
 42. Микола Сліпченко
 43. Катерина Гогунська
 44. Віктор Олійник
 45. Сергій Підгорний
 46. ​​Олена Шустік
 47. Ольга Боднар-Петровська
 48. Андрій Павловський
 49. Іван Томич
 50. Катерина Приходько

Ідеологія

Батьківщина називає себе всенародною, патріотичною, центристською партією нової суспільної ідеології, яка "органічно поєднує соціальну солідарність із захистом індивідуальних прав і свобод людини". Представники партії декларують захист національно-демократичних цінностей. У сфері зовнішньої політики і оборони партія виступає за інтеграцію в європейські і світові структури (зокрема, в Євросоюз, НАТО, СОТ). Що стосується економіки, то в свою бутність главою уряду Юлія Тимошенко проявила схильність скоріше до адміністративно-планового стилю керівництва.

Представники ВО Батьківщина заявляли, що політсила дотримується ідеології солідаризму і декларували в якості своєї мети на міжнародній арені вступ до Соціалістичного інтернаціоналу. Незважаючи на це, в лютому 2008-го ВО Батьківщина була прийнята в якості партії-спостерігача в Європейській народній партії, найбільшу партію Європи, що є головним опонентом соціал-демократичного і соціалістичного Прогресивного альянсу соціалістів і демократів.

Історія

Партія була створена 9 липня 1999 року. На другому партз'їзду в грудні того ж року головою ВО Батьківщина була обрана Юлія Тимошенко, яка до цього обіймала посаду заступника голови партії Павла Лазаренка Громада. Колишні члени партії опального екс-прем'єра склали кістяк нової політичної сили.

Майже одночасно з обранням головою партії Юлія Тимошенко отримала і вагомий пост у виконавчій владі - в кінці грудня 1999 го вона стала віце-прем'єром з ПЕК в уряді Віктора Ющенка. У січні 2001 року Юлія Тимошенко була відправлена ​​у відставку, а в лютому була поміщена в слідчий ізолятор за звинуваченням у розкраданні мільярда доларів, призначеного на оплату російського газу. У березні 2001-го Печерський райсуд Києва скасував санкцію на арешт Юлії Тимошенко, яка вийшла з СІЗО зі статусом репресованого опозиціонера і значним політичним рейтингом.

На парламентських виборах-2002 Юлія Тимошенко конвертувала рейтинг в 22 депутатських місця у Верховній Раді IV скликання. Партія Батьківщина взяла участь у виборах у складі іменного Блоку Юлії Тимошенко, до якого також приєдналися Українська народна партія Собор, Українська Республіканська партія Собор та Українська соціал-демократична партія.

У вересні 2002 року члени Батьківщини взяли активну участь в масових акціях проти президента Леоніда Кучми “Повстань, Україно !”, які називають однією з предтечею "помаранчевої революції".

На президентських виборах-2004 підтримала Віктора Ющенка, активно брала участь в масових акціях в його підтримку і проти фальсифікації виборів. Після перемоги Віктора Ющенка Юлія Тимошенко була призначена прем'єр-міністром України. Перший "помаранчевий" уряд проіснував з лютого по вересень 2005 року, постійно критикувалося опонентами. В період роботи Кабміну Юлії Тимошенко була проведена реприватизація Криворіжсталі. Постійні конфлікти між секретарем РНБО Петром Порошенком і урядом Юлії Тимошенко призвели до відставки конфліктуючих сторін. БЮТ перейшов в опозицію.

Під час перебування Юлії Тимошенко в прем'єрському кріслі в партію Батьківщина влилася партія Михайла Бродського Яблуко. В кінці 2005-го - партія Богдана Губського Єдина Україна. У березні 2007 року Михайло Бродський оголосив про відновлення діяльності Яблука, перейменувавши його в Партію вільних демократів.

На парламентські вибори-2006 Батьківщина знову пішла в складі БЮТ. Блок продемонстрував приголомшливий результат, збільшивши своє представництво у Верховній Раді більш ніж в п'ять разів - до 129 депутатів. З них 72 парламентарія були членами Батьківщини.

У Раді була створена парламентська коаліція в складі БЮТ, блоку Наша Україна та Соціалістичної партії. Кандидатом в прем'єри від коаліції була Юлія Тимошенко, проте об'єднання розвалилося, так як СПУ та НУ не змогли узгодити кандидатуру спікера. В результаті нову парламентську більшість створили Партія регіонів, Соцпартія і Компартія, а БЮТ знову перейшов в опозицію.

У списках БЮТ зразка 2006 року було багато колишніх народних депутатів, які в парламентах попередніх скликань входили до складу провладної більшості, підконтрольного президенту Леоніду Кучмі і якому БЮТ раніше опонував. Незважаючи на запевнення керівництва блоку про те, що люди "очистилися від кучмізму", деякі бютівці (втім, як і нашоукраїнці) покинули свої фракції і приєдналися до парламентської більшості. Масовий перехід опозиціонерів до коаліції послужив причиною того, що в квітні 2007 року президент Віктор Ющенко ініціював розпуск Верховної Ради V скликання і проведення дострокових виборів.

На виборах БЮТ, до складу якого вже традиційно увійшла Батьківщина, отримав ще більш значний результат - 156 місць. У парламенті VI скликання блок створив коаліцію з фракцією Наша Україна - Народна самооборона, а Юлія Тимошенко вдруге очолила уряд.

У 2009 році Батьківщина висунула Юлію Тимошенко кандидатом в президенти України. Після поразки на виборах парламентська коаліція припинила своє існування, Кабмін Юлії Тимошенко був відправлений у відставку. У парламенті була створена коаліція Стабільність і реформи, до якої на індивідуальній основі увійшли і окремі нардепи від БЮТ. Юлія Тимошенко оголосила про проведення "великої чистки" в партії.

ВО Батьківщина разом з ще сімома партіями з блоків НУНС і БЮТ увійшла в об'єднану опозицію. Політичні сили, які не ввійшли до парламентської більшості, назвали своєю метою негайне проведення виборів Верховної Ради.

За результатами позачергових виборів Верховної Ради в жовтні 2014 очолювана Юлією Тимошенко партія Батьківщина потрапила в український парламент, показавши результат 5,68%.

У грудні 2011 року партія Народна самооборона об'єдналася з Батьківщиною.

У березні 2012 року Батьківщина, партія Реформи і порядок і Народний рух України оголосили, що висунутий єдиний партійний список на парламентських виборах 2012 року. У квітні керівник партії Фронт змін Арсеній Яценюк також оголосив про приєднання.

В результаті в Батьківщину під назвою Об'єднана опозиція Батьківщина увійшли партії Реформи і порядок, Народний рух України, Фронт змін, За Україну !, Народна самооборона, Громадянська позиція, Соціально-християнської партії та Меджлісу кримськотатарського народу. Список очолив керівник Фронту змін Арсеній Яценюк, оскільки Тимошенко перебувала у в'язниці.

В результаті Об'єднана опозиція отримала 62 місця в парламенті (25,55% голосів) за пропорційною системою і ще 39 з мажоритарних округів. Всього 101 місце (22,67%) з 450. Лідером фракції обрано Арсеній Яценюк.

15 червня 2013 Тимошенко переобрали головою партії. Головою політради обрали Яценюка. Тоді ж відбулося злиття Фронту змін та партії “Реформи і порядок” шляхом самоліквідації.

22 вересня 2014 року Центральна виборча комісія зареєструвала партію Батьківщина у загальнонаціональному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах Верховної Ради. Значна частина членів партії, зокрема Арсеній Яценюк, Арсен Аваков, Микола Княжицький, Олександр Турчинов, Людмила Денисова та інші відмовилися йти на вибори в складі партії, а створили партію Народний фронт.

У підсумку на виборах до ВРУ 2014 Батьківщина отримала у Верховній Раді України VIII скликання 17 депутатських місць за партійними списками і ще два мандати у мажоритарних округах. Партія набрала 894,837 голосів (5,68%).

6 вересня 2016 після виборів в мажоритарних округах до фракції приєдналися депутати Руслан Богдан і Юрій Одарченко. 15 грудня 2016 з фракції виключили Надію Савченко.

Парламентські вибори 2014 року. Депутати фракції:
 1. Абдуллін Олександр Рафкатович
 2. Богдан Руслан Дмитрович
 3. Бухарев Владислав Вікторович
 4. Власенко Сергій Володимирович
 5. Дубіль Валерій Олександрович
 6. Євтушок Сергій Миколайович
 7. Івченко Вадим Євгенович 9.
 8. Кириленко Іван Григорович
 9. Кожем'якін Андрій Анатолійович
 10. Кондратюк Олена Костянтинівна
 11. Крулько Іван Іванович
 12. Кужель Олександра Володимирівна
 13. Луценко Ігор Вікторович 15.
 14. Немиря Григорій Михайлович
 15. Одарченко Юрій Віталійович
 16. Рябчин Олексій Михайлович
 17. Соболєв Сергій Владиславович
 18. Тарасюк Борис Іванович
 19. Тимошенко Юлія Володимирівна
 20. Шкрум Олена Іванівна

Перша п'ятірка виборчого списку партії Батьківщина на парламентських виборах-2019: Першим номером списку стала сама лідер політичної сили - Юлія Тимошенко.

Другий номер - нардеп і співвласник корпорації ІСД Сергій Тарута, третій - екс-глава СБУ Валентин Наливайченко, четвертий - нардеп Сергій Соболєв, п'ята - нардеп Олена Кондратюк.

Привіт з минулого. Кого Юлія Тимошенко веде в Раду

У підсумку на виборах до ВРУ 2019 партія Батьківщина отримала у Верховній Раді України IX скликання 24 депутатських місць за партійними списками. Партія набрала 8,18% голосів виборців.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини