Банк-агресор: «Сбербанк Росії» віджимає бізнес у самому серці Києва

10.01.2019 14:08

З моменту анексії Криму та початку війни на Донбасі компанія «Росинка» втратила третину свого збуту. У той самий час підприємство заборгувало «Сбербанку Росії» близько двохсот млн грн тільки на відсотковій ставці. Та на прохання компанії щодо реструктуризації банк відповів… листами про збільшення відсоткової ставки та встановлення штрафних санкцій.

«Якщо склалась така ситуація критична, то є різні листи Нацбанку, які скеровувалися до банків, які працюють на території України, змістом яких було питання щодо знаходження якихось шляхів щодо порозумінь: або відстрочення сплати боргу, або якісь зміни відсоткової ставки, або ще якісь поступки, які б дозволили не збанкрутіти підприємству і все-таки сплачувати ці кошти», - коментує експерт з банківських питань Віталій Кулаков, - «Якщо підприємство проявило волю, а банк не проявив, то це вже суб’єктивна дія банку».

Проте в нашому випадку банк не був зацікавлений в тому, аби зберегти підприємство і людям робочі місця. Завод розташований на території понад 3 га землі. Це ласий шматок, адже знаходиться всього в 5 хвилинах пішої ходьби від станції метро Шулявська. І на цю земельну ділянку вже має плани один зі столичних забудовників.

Уже в жовтні 2016 року суд визнав завод банкрутом і почалася процедура ліквідації підприємства. Судова тяганина триває і досі, але не дивлячись на це, Сбербанк виставив на продаж завод. Ця інформація з’явилась на сайті банку в кінці жовтня 2016-го. Тоді завод оцінили у 330 млн грн. Адвокати ж переконують, що поки тривають судові процеси, банк продавати підприємство не може.

«На сьогоднішній день кінцевого прийнятого рішення щодо майнового комплексу та загалом майна не прийнято і всі дані події, всі рішення мають оскарження. Майно, за відповідними рішеннями господарського суду різних інстанцій, і так визнано таким, на яке накладено обтяження, тобто, це майно вже є таким, яке не може бути відчужене, продане та реалізоване», - зазначає адвокат Максим Гарбуз.

Команда «СтопКору» звернулася з проханням прокоментувати цю ситуацію до банку, проте у відповідь отримали агресію: охорона перекрила фактично всі входи та виходи, а прес-служба коментувати ситуацію відмовилась.

Згодом журналісти отримали письмову відповідь на запит (наводимо мовою оригіналу): «Кредитная линия ОАО «Сбербанк» для ЧАО «Киевский завод безалкогольных напитков «Росинка» под залог имущественного комплекса была открыта на основании соответствующего договора в 2013 году. В начале 2015 ЧАО «КЗБН «Росинка» прекратило обслуживание кредитной линии и начало процедуру банкротства, в результате которой Банк был ограничен в своих правах на погашение долга за счет имущества, находящегося в залоге по кредитной линии. На сегодня сумма долга компании перед «Сбербанком» составляет свыше 18 млн долл., а сумма долга перед государством в виде налогов – 19,6 млн грн».

Проте ця історія з рейдерським захопленням українського бізнесу – непоодинока. Детальніше про це – у відео Лілії Ткачук:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X