Автомийка в законі: «СтопКор» вивів нелегальну фірму на чисту воду

04.12.2018 12:46

«СтопКор» змусив ще одне підприємство працювати без порушень і легально. Цього разу йдеться про одну із численних столичних автомийок, на яку після розслідування, проведеного журналістами «Стоп Корупції» наклали штраф.

Нагадаємо суть історії. Місяць тому «СтопКор» провів розслідування про нелегалів – працівників у сфері обслуговування. Одна з частин сфери – автомийки. Та аби зафіксувати порушення і чорну касу, один із журналістів мав пропрацювати там не один тиждень.

Таємний агент «Стоп Корупції» Кирил Вольний на власному досвіді відчув усі принади «тіньової» праці, заради експерименту влаштувавшись на нелегальну автомийку. За день незаконної роботи один такий працівник приносить своєму господарю до трьох тисяч гривень. За приблизними підрахунками, за місяць власник заробляє майже 200 тисяч гривень. При цьому, як фізична особа, підприємець як правило сплачує лише фіксований податок – усього 750 гривень.

На прикладі нелегальної роботи на автомийці Кирил спробував заявити про свої порушені трудові права. Для цього достатньо звернутись до канцелярії Держохоронпраці, написати заяву та зареєструвати її.

Зрештою завдяки зусиллям «СтопКору» на фірму з перевіркою завітали експерти Держохоронпраці. «На підставі вимоги нам надали ряд документів, ми їх дослідили. В документах виявлено порушення, подано службову записку та накладено штрафні санкції», - повідомила інспектор відділу з питань праці Головного управління Держпраці у Київській області Надія Куліш.

Як це відбувалось та які наслідки перевірки – дивіться у новому сюжеті:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини