«Автомагістраль-Південь» знищує Китайгородський ліс? Заради будівництва траси вирубали 80 га

Компанія «Автомагістраль-Південь» знову опинилася в центрі скандалу. У межах «Великого будівництва» на Дніпропетровщині за погодженням місцевих можновладців у місцевих жителів відбирають приватні ділянки. А ще – руйнують природні пам‘ятки. Хто й навіщо знищив майже 80 га Китайгородського лісу? Розслідувала Марія Шевель.

Реконструкція автошляху під назвою Н-31 – доволі амбітний проєкт у рамках «Великого будівництва» у Дніпропетровській та Полтавській областях. Проте відколи тут розгорнулися масштабні роботи, місцеві жителі та активісти фіксують чимало порушень. Журналісти «СтопКору» вже неодноразово розповідали про співпрацю «Автомагістраль-Південь» із піщаними нелегалами.

А нещодавно з'ясувалося, що дорогу прокладають навпростець – прямо через приватні ділянки. При цьому не питаючи жодного дозволу у власників землі.

Житель села Могилів Володимир Кузьменко розповідає: жодного договору з ним не укладали. Хоча будівництво «Автомагістраль-Південь» проходить у безпосередній близькості до його ділянки.

Volodymyr Kuzmenko
Володимир Кузьменко Фото: СтопКор

«Автомагістраль-Південь» будує дорогу на приватних ділянках?

«Поки що за межі не залізли, але хочуть переїхати через мої паї. Я прошу: дайте мені землі натомість. Ніхто на це не реагує. З жодної сторони. Обіцяють подати в суд на мене та відсудити для суспільних потреб», – коментує селянин.

Місцева влада воліє триматися осторонь, а пропоновані людям варіанти – інші наділи в обмін на вилучену землю – їх аж ніяк не влаштовують.

«Пропонували 3 шматки землі, які ніколи навіть при колгоспі не оброблялися. Одна ділянка – болото. Друга – солонець, а третя – піщаний кар’єр біля села. Ця земля не підходить для товарного виробництва. Більше нічого не пропонували. І навіть це пропонували не на папері, а на словах», – додає пан Кузьменко.

Ще один варіант – викуп за смішні гроші.

Власнику ділянки спершу запропонували 23 тисячі, потім 75 тисяч гривень за пай.

«Окрім самовільної передачі землі, місцеві очільники віддали під будівництво автошляху частину Китайгородського лісу. Тут нещодавно ще шуміли сосни та акації – тепер викорчувані пеньки», – розповідає журналістка Марія Шевель.

Kytaigorodskyi lis
Під будівництво віддали частину лісу Фото: СтопКор

А майже 80 га лісу, як запевняють місцеві жителі, взагалі вирубали та продали.

«З 13 січня почалося повне безчинство. Неповага до місцевих. Усі насадження вони знищували, викорчовували, спалювали. Де стройова деревина – вони, звісно ж, її забирали. Вивозили на Дніпро», – повідомив депутат Цибульківського округу Анатолій Кореніченко.

Нагадаємо:

  • У 2020 році компанія-фігурант понад 60 справ «Автомагістраль-Південь» виграла найбільший у своїй історії тендер на понад 10 млрд грн на будівництво автодороги державного значення Н-31.
  • Найдорожчу дорогу в Україні будують поблизу Китайгорода у Дніпропетровській області. Ще торік тут були поля, а тепер понад 40 га родючої землі перетворили на нелегальний кар'єр.
  • Як з‘ясували розслідувачі, отримані копалини продають через фірми-прокладки, такі як «Філ Гуд Інкорпорейтед» та «Макс фіш резот», компанії-підряднику «Автомагістраль-Південь».
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини