«Автобус-привид»: харківські стопкорівці виявили нелегальних перевізників

13.01.2021 14:30

Представники ГО «Стоп корупції» у Харкові відгукнулися на звернення громадян та разом із журналістами і депутатами 12 січня провели рейд громадським транспортом. У результаті зафіксували порушення прав громадян, роботу перевізників без документів та зареєстрували заяву в поліції. Про це розповів голова харківського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» Сергій Усов.

На Харківщині виявили перевізника-порушника. Фото: СтопКор

«Мешканці Солоницівки, Пісочина та Люботина на Харківщині неодноразово скаржились на роботу місцевих перевізників. Маршрут 1168 не допускає пільговиків до безоплатних перевезень та робить це зухвало та грубо щодо пенсіонерів, інвалідів та дітей-сиріт», - розповідає активіст.

Він зазначив, що люди кажуть, що водії, які працюють на приміському напрямку, неввічливі, всю дорогу можуть теревенити телефоном під час поїздки, однією рукою збираючи гроші за проїзд, квитки не видають. А автобуси більш схожі на брухт.

«Що стосується рухомого складу: з минулої п’ятниці повністю зникли автобуси, що хоч якось відповідали нормам перевезень, і з’явились старі «корита», з дірками в підлозі, з поганими пічками, розбитими вікнами і фарами, з дверми, що погано зачиняються», - ділиться подробицями активіст Сергій Усов.

Рейд із перевірки роботи громадського транспорту на Харківщині. Скріншот: СтопКор

Як з’ясували активісти, йдеться про перевізника ТОВ «УкрАвтотрансПлюс». Усі звернення на його роботу лишалися без відповіді.  Та найбільше обурило пасажирів – обмеження прав пільговиків на безкоштовний проїзд.

«Перевізник повісив оголошення про те, що в автобусі можна перевозити не більше трьох пільговиків. Цікаво, що  громада кожен рік компенсує перевізнику певну суму за усіх пільговиків, і щороку перевізник кладе ці гроші собі у кишеню. Наприклад, Солоницівська громада віддає близько пів мільйона гривень щорічно!» - обурюється Сергій Усов.

На Харківщині водії відмовляються возити пільговиків. Фото: СтопКор

До того ж з’ясувалося, що автотранспортна компанія півтора року працює без документів.

«З 9 вересня 2019 року зникло все керівництво цих маршрутів, і самі маршрути зникли. Дивно, чи не так? На цих маршрутах відсутній перевізник. А хто перевозить пасажирів? Правильно, ніхто! І ніхто з керівництва області не може розібратися з цією проблемою!» - обурюються стопкорівці.

Харківські активісти провели рейд разом з журналістами. Фото: СтопКор

 12 січня харківські активісти «Стоп корупції» разом із місцевими депутатами і журналістами, а також пенсіонерами провели громадський рейд роботи транспорту на маршруті 1168.

Вони зафільмували, як водій, пропустивши до автобуса трьох пільговиків, вимагав оплату з решти пенсіонерів і дітей. Та навіть коли водію процитували норми закону – він не заспокоївся. Чоловік поводився досить агресивно. Учасники рейду викликали поліцію. Правоохоронці склали протоколи, взяли пояснення у свідків та потерпілих під камери журналістів.

Активісти викликали поліцію через нелегального перевізника. Фото: СтопКор

Представник «Стоп корупції» на Харківщині Сергій Усов зазначив, що депутати, які були присутні під час проведення рейду, направлятимуть депутатські звернення керманичу області і його заступникам, очільнику обласної поліції. У тому числі порушуватимуть питання про законного перевізника на вказаному маршруті.

Зазначимо, в Україні працює Державна служба України з безпеки на громадському транспорті. Кожен громадянин може зателефонувати щосереди з 10.00 до 12.00 на гарячу лінію за телефоном (044) 351 47 66 та повідомити про порушення прав пасажирів або дізнатися інформацію про певного перевізника.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини