Аварія на російській АЕС: в країнах Балтії підвищена радіація

29.06.2020 08:45

У Північній Європі і балтійських державах, які межують з Росією, зафіксований підвищений рівень радіації. Джерело радіаційного забруднення, ймовірно, знаходиться на території РФ

Ілюстрація: УП

За даними Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, підвищення радіаційного фону в неділю, 28 червня, спостерігалося в Норвегії, Фінляндії, Швеції, Латвії, Естонії та Росії. В Організації запевнили, що підвищення фону до такого рівня не несе загрози здоров'ю людини, повідомляє Associated Press.

У нідерландському Національному інституті охорони здоров'я та навколишнього середовища заявили, що джерело радіаційного викиду знаходиться в Росії. Його імовірною причиною могла стати аварія на Ленінградській АЕС. У РФ це категорично заперечують.

За даними американської розвідки, Росія і Китай проводять випробування ядерної зброї малої потужності.

У зв'язку з цим в середин травня у Вашингтоні вперше з 1992 року обговорювали можливість проведення ядерних випробувань. Також керівництво США ініціювала переговори про контроль над ядерними озброєннями.

У Кремлі традиційно все заперечують і стверджують, що Росія не порушує Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

У серпні 2019 року в Архангельській області Росії на території військового полігону під час випробування рідинного реактивного двигуна стався вибух і почалася пожежа. Пізніше стало відомо, що при аварії нової рухової ракетної установки загинуло п'ять співробітників російської держкорпорації "Росатом".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини