Аульська хлоропереливна станція «залила очі» Феміді Дніпропетровщини

27.08.2018 15:20

Корупціонерам з Дніпра не вистачає банального привласнення землі, комунальної нерухомості та цілих підприємств – це вже стало дуже просто. Для підняття рівня адреналіну вони розпочали привласнення стратегічних надзвичайно небезпечних хімічних підприємств. Нам це чомусь нагадує образ «мавпи з гранатою» з деякою різницею – «гранату» тримають у даному випадку можновладці області та нардеп, а радіус ураження може складати тисячі гектарів, де проживають сотні тисяч мешканців.

Журналістським розслідуванням «СтопКору» було викрито та задокументовано незаконне та збиткове для громади Дніпропетровщини рейдерське, за допомогою корупціонерів з облради, захоплення об’єкта підвищеної небезпеки найвищої категорії - «Аульської хлорпереливної станції» («АХС», Дніпропетровська область, Криничанський р-н, смт. Аули). Крім кримінально-караних діянь, захоплення створює передумови до настання техногенної катастрофи в Дніпропетровській області, що загрожує життю та здоров'ю сотень тисяч місцевих мешканців та хімічним забрудненням великої території.

Нагадаємо, КП «АХС» – потужне хімічне підприємство з виробництва рідкого хлору, один з найнебезпечніших об'єктів з точки зору техногенних катастроф та загрози життю тисяч людей. На підприємстві може знаходитись одночасно до 275 тонн хлору. На даний час виробнича потужність становить понад 10 000 тонн хлору за рік (на 200 млн грн), що забезпечує потреби підприємств ЖКГ рідким хлором, який використовується для знезараження питної води у більш ніж 220 містах та населених пунктах України, Молдови, Республіки Білорусь. Монополіст з виробництва хлору східного регіону України.

Довідково: хлор - бойова отруйна речовина, яку почали використовувати в бойових діях ще під час першої світової війни. Вдихання хлору призводить до хімічного опіку дихальних шляхів, спазму бронхів. Можлива миттєва смерть. У менш важких випадках отруєння відчувається різь в очах, сльозотеча, біль у грудях і болючий кашель, слинотеча, нудота, блювота, пронос. Можливий розвиток важкої пневмонії або токсичного набряку легень.

З точки зору диверсійних спрямувань, КП «АХС» – один з найпривабливіших об'єктів Дніпропетровської області, тим більш що поруч знаходиться зона АТО з терористичними формуваннями ЛДНР.

Цілісний майновий комплекс «АХС» належав Комунальному підприємству Дніпропетровської обласної державної адміністрації «Аульська хлоропереливна станція». Натомість в результаті посадових злочинів та дій корупційного характеру з боку керівництва Дніпропетровської ОДА та обласної ради, цілісний майновий комплекс «АХС» 17.06.2011 р. був з грубими порушеннями законодавства наданий Дніпропетровською обласною радою в оренду на 49 років приватній, нікому до цього не відомій, компанії ТОВ «Аульська хлорпереливна станція», яка була створена з аналогічною назвою які у КП з шахрайською метою, не мала ні персоналу, ні досвіду, ні необхідного обладнання для поводження з небезпечними шкідливими речовинами.

В результаті з 200 млн грн щорічного доходу керівництво ТОВ «АХС» та «смотрящий» за ним з Верховної Ради (після Науменка) пан А. Денисенко привласнюють 50-70 млн грн замість сплати даних коштів до бюджету області.

Крім цього, при наданні в оренду ЦМК станції було зменшено для вказаного ТОВ ставку оренду з 10 до 5 %, що призвело до збитків обласному бюджету у 15 млн грн щорічно. Також до збитків громади області призводить розкрадання коштів, які перераховуються з бюджетів до ТОВ «АХС», звідки кошти перераховуються на конвертаційні центри.

Зокрема, у 2011 році, використовуючи своє посадове становище, заступник Голови Дніпропетровської обласної ради, ставленик регіонала Ю.Вілкула – Науменко Віктор Олексійович:

2006-2014 – заступник Голови Дніпропетровської облради Ю.Вілкула та його друг, обласний депутат від Партії регіонів, у 2006 одразу обанкрутив та привласнив Дніпропетровський облводоканал, рейдерським шляхом захопив коштовне через власне ТОВ «Інтермаш» стратегічне підприємство в м. Костянтинівка – ВАТ «Завод обтяжувачів», (в декларації за 2014 рік в нього будинок на 517 метрів та 2 авто «Porsche»), у 2014 році придбав яхту "Нептуп Марин Эллинг Е4 "Тейлвинд" за 05, млн $, володіє маєтком в Хорватському місті Пісак на узбережжі моря та іншим майном.

Розробив та впровадив схему захоплення на свою користь майна та щорічних прибутків КП «АХС». Так, він змусив Литвиненка С.І. передати 50% ТОВ «АХС» на користь Узлової Ольги Костянтинівни (доньки своєї цивільної дружини Узлової Олени) за умови, що віддасть у розпорядження ТОВ на 49 років весь комплекс «АХС» та весь фінансовий оборот КП «АХС» (200 млн грн на рік) перенаправиться з КП на ТОВ «АХС».

Дізнавшись про такий обман та відкрите обкрадання населення Дніпропетровщини, «СтопКор» негайно направив звернення до Генеральної прокуратури України. Згідно з відповідями з'ясовано, що в прокуратурі за даним фактом збиткової для громади області передачі в оренду «АХС» невідомій ТОВ розслідувалось кримінальне провадження № 42016040000000500, за ч.2 ст. 364 КК України щодо фактів зловживання службовим становищем колишнім заступником Голови Дніпропетровської обласної ради Науменком В.О. під час прийняття рішень про передачу в оренду комунального майна (ЦМК «АХС»). 24.09.2016 р. слідство було завершено, а матеріали з обвинувальним актом стосовно Науменка В.О. передані прокуратурою до Кіровського районного суду.

Натомість вже майже 2 роки Кіровський районний суд не може розглянути дану справу та зробити логічне завершення цієї історії у вигляді позбавлення волі Науменка В.О. на термін від 5 до 8 років, як передбачає санкція ч.2 ст. 364 КК України. Феміда чомусь не бажає ні проводити засідання по суті, ні виносити рішення проти «місцевого князька» Науменка. Журналісти поцікавились чому і знайшли відповідь у матеріальному становищі колишнього чиновника та у можливості ділитись статками із суддями.

Зважаючи на таку тотальну «кругову поруку» на Дніпропетровщині та небажання притягувати до відповідальності корупціонера В.Науменка, «СтопКор» підготував звернення до ГПУ для заміни прокурорів, що підтримують обвинувачення в Кіровському суді проти Науменка, а також журналістський запит до голови Кіровського районного суду щодо стану розгляду справи. Також «СтопКор» планує ініціювати передачу матеріалів кримінального провадження для розгляду в суд іншої області України, щоб уникнути впливу Науменка на хід судового розгляду.

Крім цього, залишається відкритим питання тіньового «смотрящого» за бізнесом ТОВ «АХС» нардепа А.Денисенка, стосовно якого також «СтопКор» буде ініціювати порушення кримінальних проваджень за зловживання службовим становищем та незаконне збагачення.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини