АРМА служить державі чи агрорейдерам? Під агентством протест через рейдерство ТОВ «Росток-Холдинг»

03.01.2019 15:45

АРМА + рейдери = ОЗУ? З такими питаннями під Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, вийшли активісти ГО «Стоп корупції». Представники проекту наприкінці грудня минулого року стали свідками обшуків та виїмки документів, які проводили співробітники агентства в київському офісі ТОВ «Росток-Холдинг». 

«Ми зателефонували у приймальню та повідомили про свій візит. Замість коментаря та відповідної реакції на приїзд громадських активістів перед нами закрили ролет зсередини, щоб ми не бачили, що у будівлі є люди.
Ми викликали поліцію через перешкоджання журналістській діяльності», – розповів активіст «Стоп корупції» Костянтин Варшавський.

Нагадаємо, 29 грудня у столичному офісі ТОВ «Росток-Холдинг» з’явились представники АРМИ та почали проводити обшуки. Серед візитерів знімальна група «СтопКору» зафіксувала люстрованого прокурора Антона Шпиря, який тепер представляє інтереси скандально відомої агрорейдерки Лесі Софієнко. Керівництво компанії зазначило, що за атаками на підприємство, які тривають уже третій місяць, стоїть кримінальний авторитет Яків Грибов. На сайті агрокомпанії опублікували офіційну позицію дирекції ТОВ «Росток-Холдинг» щодо рейдерства фірми.

«29.12.2018 року без будь-якого погодження з власниками «Росток-Холдингу» Купавцевим Віктором та Кияновським Віктором та проведення конкурсу на визначення переможця з управління корпоративними правами, шляхом внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, були змінені чинні керівники підприємств та призначені виконувачі обов’язків керівників, а саме Сташук Ігор Опанасович, Горбатюк Леонід Васильович, Німеровський Олексій Миколайович, Коров’яков Віталій Вікторович. Всі ці особи безпосередньо пов’язані із Сергієм Тарасовим, власником групи компаній «Агроспецсервіс», який є прямим конкурентом агрохолдингу «Росток-Холдинг».

Відповідно до аб. 2 п. 3 ч. 7 ст. 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» Національне агентство, призначені ним управителі чи особи зобов’язані погоджувати будь-які свої дії із власником частки у статутному (складеному) капіталі. Проте призначення цих керівників здійснювалось без відома та погодження власника корпоративних прав цих юридичних осіб, а саме компанії Росток Агроінвест ЛТД в особі її власників Купавцева Віктора та Кияновського Віктора, що прямо суперечить закону.

Наголошуємо на тому, що станом на 31.12.2018 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за всіма зазначеними вище 17 юридичними особами агрохолдингу «Росток-Холдинг» прямо зафіксовано заборону виконувачам обов’язки керівників підприємств вчиняти будь-які дії без письмового рішення реальних власників 17-и юридичних осіб, підконтрольних Купавцеву Віктору та Кияновському Віктору.

Згідно зі статтею 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, є правдивими й обов’язковими до виконання.

Отже, вчинення будь-яких дій виконувачами обов’язків керівників 17-и юридичних осіб агрохолдингу «Росток-Холдинг» Сташуком Ігорем Опанасовичем, Горбатюком Леонідом Васильовичем, Німеровським Олексієм Миколайовичем, Коров’яковим Віталієм Вікторовичем без відповідного письмового рішення власника корпоративних прав компанії Росток Агроінвест ЛТД, належної Купавцеву Віктору і Кияновському Віктору, буде розцінюватись як вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 364-1 Кримінального кодексу України, а саме зловживання повноваженнями, та стане підставою для звернення в правоохоронні органи із повідомленням про злочин», – йдеться у заяві керівництва ТОВ «Росток-Холдинг».

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини