АРМА перевела 11 мільйонів гривень на рахунок сторонньої особи за вигаданим рішенням суду

Майже пів мільйона доларів – таку суму готівкою правоохоронці арештували як доказ у кримінальній справі та передали їх на зберігання до АРМА. А після чергової апеляції й рішення суду кошти раптово передають не слідчому органу, а взагалі сторонньому чоловікові – Ігорю Королю. То кому і чому АРМА насправді віддала понад 11 мільйонів гривень? І які права на ці гроші має пан Король? Розбирався Денис Гойко.

Журналісти вирішили дізнатися про це в адвоката, який подавав клопотання про повернення грошей.

Проте, як заявив Дмитро Коноваленко, він ніколи не був і не є адвокатом Короля й представляє у Печерському суді інтереси іншої особи.

Тобто адвокат Коноваленко подав клопотання від зовсім іншої особи – такого собі громадянина Цибульського. Його також ніхто не знає, і до арештованих коштів він не має жодного відношення. Але чому гроші отримав Король?

Схема, як виявилося, досить проста: Цибульський звертається до адвоката, щоб той подав клопотання про повернення коштів. Як доказ адвокату показують нібито розписку від Кісільова – тобто власника банківської скриньки, але не грошей, – що готівка належить нібито саме йому, Цибульському.

arma3
Дмитро Коноваленко Фото: СтопКор

Таким чином і з'являється дата 14 грудня. Саме тоді було призначено розгляд клопотання. Однак ані в той день, ані згодом на засідання ніхто не з'явився, і справу закрили у січні без розгляду.

А тепер – максимальна увага. Ми наближаємося до фокуса з переміщенням грошей. Отже, засідання не було. Але єдині, хто впевнений, що справу розглядали в той день у Печерському суді – керівництво АРМА. Буцімто 16 грудня до них надійшов супровідний лист з ухвалою, що гроші потрібно переказати пану Королю.

«Адвокат, який до нас приходив з цим рішенням, його нам приносив. Він копію приніс, він як адвокат її завіряв», – запевняють у Нацагентстві.

arma4
Володимир Павленко Фото: СтопКор

Однак сам адвокат стверджує прямо протилежне.

«Особисто в АРМА з жодними заявами щодо Короля я не приходив. Я знаю, де розташоване АРМА, але не ходив», – зазначає пан Коноваленко.

Та найцікавіше: всім відомо, як проходять банківські операції. У випадку, коли йдеться не про миттєві перекази між картками, а саме про обіг коштів між рахунками, і коли потрібно якомога швидше провести платіж, банк повідомляє, що операція займе 2-3 дні.

Однак рішення суду АРМА нібито отримала 16 грудня, а вже 17-го гроші опинилися на рахунку Короля. Тож як вдалося банку провести 400 тисяч доларів менш ніж за добу – залишається загадкою.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини