“АРМА на службі агрорейдерів” – заява «Росток-Холдингу» щодо чергової спроби захоплення підприємства

31.12.2018 11:25

Вчора 30 грудня відбулось чергове вторгнення в офіс групи компаній ТОВ «Росток-Холдинг» у Києві. Серед осіб, які почали обшук та виїмку документів, були помічені Антон Шпирь (екс-замначальника Голосіївської прокуратури; люстрований та звільнений з посади, бо підписував документи та відкривав справи проти майданівців-патріотів) та Артем Паршин (адвокат Лесі Софієнко).

«30 грудня 2018 року, у вихідний день напередодні Нового року, одночасно всі підприємства групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» стали об’єктами нової рейдерської атаки. Головний офіс у Києві та кластери в регіонах зайняли невідомі особи. На запитання адвокатів та представників медіа, на яких підставах сторонні перебувають на території головного офісу та підприємствах групи, відповідати відмовилися» - коментують події у компанії.

«Згодом вдалося отримати нібито Рішення Національного агентства України з питань управління активами (далі: АРМА); в ньому мова йде про відсторонення керівників «РОСТОК ХОЛДИНГ» від займаних посад та призначення тимчасово виконуючих обов’язки.

Адвокати групи наголошують, що документ, який їм надали — рішення АРМА від 28.12.2018 року — є незаконним. Адже за умови передачі корпоративних прав компанії в управління АРМА, по-перше, має бути проведена оцінка майна, по-друге, майно має бути передане на конкурсній основі, по-третє, має бути укладено договір з управлінцем майна, по-четверте, інформація має бути доведена АРМОЮ до власників майна. Жоден з пунктів не було виконано.

Вельми насторожує номер рішення АРМА — № 1. Адвокати схиляються до думки, що події навколо «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — нова схема заволодіння приватним бізнесом.

Нагадаємо, АРМА — державна структура, яка займається пошуком, управлінням і продажем активів, отриманих від корупційних злочинів. Виникають логічні запитання: до чого в ситуації з «РОСТОК-ХОЛДИНГ» корупційні злочини, чому передаються активи, коли злочин не розслідувано, не доведено до логічного завершення. Чому події відбуваються, коли немає вироку суду.

Адвокати групи вважають, що має місце класична схема рейдерства: спочатку порушується кримінальне провадження без мети довести справу до кінця, потім відбувається арешт активів, блокується діяльність підприємств, далі активи передаються в управління АРМА, а згодом продаються за безцінь потрібним людям. Цинізм ситуації ще і в тому, що діяльність компанії блокують саме у період збору та відвантаження врожаю; мета — фінансово знекровити підприємства.

У справі проти «РОСТОК-ХОЛДИНГ» ініціатори та «духовні наставники» відомі — Яков Грібов (співвласник горілчаної компанії Nemiroff, мешкає в Росії), Сергій Тарасов (власник ТОВ «АЙ ЕНД Ю ГРУП ЮКРЕЙН»), Костянтин Лікарчук (звільнений зі скандалом з посади заступника голови ДФС у 2015 році; юрист громадянина Грібова).

Їх мета — забрати землі, елеватори, техніку, інше нерухоме майно. Залишити підприємства із непогашеними кредитами, несплаченими податками та боргами.

Однак група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» бореться і буде далі боротися. Ми стоятимемо до останнього, оскільки за нами наші працівники та їх сім’ї» - зазначено в офіційному прес-релізі «Росток-Холдингу».

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини