Аргентина погрожує розірвати контракт з РФ на поставку “Спутник V”

Влада Аргентини повідомила, що може розірвати контракт на покупку російської вакцини "Спутник V" через "критичну ситуацію" із затримками поставок. Про це повідомляють "La Nacion", "Bloomberg" та "Медуза".

Suputnyk
Фото: РІА Новини

У розпорядженні журналістів видання опинився лист радниці президента Аргентини Сесілії Ніколіні на адресу Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ), експортує вакцину. Вона підтвердила "Bloomberg" справжність листа.

У ньому говориться, що до липня 2021 року Аргентина недоотримала 5,5 мільйона доз першого компонента "Супутник V" та 13,1 мільйона - другого. Ніколіні підкреслила, що "весь контракт знаходиться під загрозою розірвання".

Всього за контрактом Росія зобов'язалася поставити в Аргентину 30 мільйонів доз вакцини, проте поки, зазначає Ніколіні, поставлені менш як 12 мільйонів. При цьому 9,4 мільйона припадає на перший компонент і тільки 2,5 - на другий, передає "Українська правда".

Тим часом Аргентина почала отримувати вакцини від інших постачальників - і вони йдуть з дотриманням графіка.

Пізніше сама Ніколіні пояснила, що її лист не варто сприймати як загрозу, і підкреслила, що влада Аргентини знаходиться в постійному контакті з РФ, а відносини між двома країнами "на хорошому рівні, попри затримки з поставками".

Через затримки в постачаннях в Аргентині зараз повністю щеплені лише 13% населення. Хоча в сусідніх Уругваї та Чилі, де основними вакцинами стали препарати від Pfizer і Sinopharm, вакцинацію вже завершили понад 60% населення.

Для Росії ж 45-мільйонна Аргентина - один з ключових ринків продажу "Спутника".

У Москві визнали проблеми з поставками. Прессекретар президента Дмитро Пєсков повідомив, що з поставкою вакцини "сталася затримка", проте заявив, що Росія виконає свої зобов'язання.

Він також заявив, що в РФ "постійно зростає свідомість громадян" і збільшується кількість вакцинацій, і це для них пріоритет.

Більше новин про COVID-19 в Україні та світі можна прочитати за посиланням.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Pfizer почала розробку вакцини проти індійського штаму COVID-19 “Дельта”.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини