Арахамія заявив про інформаційну атаку на суднобудівний завод «Океан»

01.07.2020 19:09

«Океан» збережуть для України? Парламентарі звертатимуться до Генпрокурора Ірини Венедіктової з проханням зняти обмеження із суднобудівного заводу, на який «полюють» росіяни. Таку позицію фракції «Слуга народу» озвучив її лідер Давид Арахамія під час брифінгу, що відбувся у Миколаєві 1 липня.

Arakhamia1
Нардепи "Слуги народу" провели брифінг у Миколаєві Фото: телеканал "Рада"

Голова фракції зауважив, що народні депутати прагнуть розібратися у складній ситуації, що склалась навколо заводу, утім не втручатимуться у діяльність правоохоронних органів, які мають провести незалежне розслідування.

При цьому вони проситимуть генерального прокурора Венедіктову зняти всі обмеження з компанії, аби підприємство мало змогу продовжити працювати в штатному режимі. Арахамія також підкреслив необхідність не зашкодити репутації суднобудівників, оскільки останні через постійні скандали з заарештованим майном вже втратили кілька іноземних замовлень.

Водночас політик спростував інформацію, поширену деякими медіа, щодо начебто демонтажу устаткування заводу.

«Розганяється інформаційна атака, повідомлення у ЗМІ, що з заводу вивозять обладнання, його ріжуть на метал, що завод не будує жодних кораблів і його вбивають. Ми, депутати від Миколаївської області, поїхали на завод і перевірити цю інформацію. Ми на власні очі пересвідчились, що там багато устаткування, що переобладнуються всі цехи, щоб ремонтувати кораблі», — зазначив Арахамія.

Він також наголосив, що з огляду на обмежену кількість суднобудівних замовлень, діяльність заводу зараз фактично перепрофілювали на будівництво опор для мостів.

«Я не можу зараз давати жодних прогнозів стосовно зняття арешту, оскільки це компетенція Офісу Генпрокурора та суду. Але ми хочемо довести до суспільства, що та інформація, що зараз поширюється в Інтернеті – не відповідає дійсності. Ми хочемо, аби миколаївське підприємство, яке дає роботу багатьом людям та залучає замовлення з інших країн, далі розвивалось, а не закривалось і було об’єктом інформаційних атак. Компанія має право у судовому порядку вимагати відшкодування збитків, які вона понесла через дезінформацію», — додав нардеп.

Нагадаємо, 13 січня 2020 року за поданням Офісу генерального прокурора Печерський райсуд м. Києва наклав арешт на цілісний майновий комплекс публічного акціонерного товариства «Миколаївський суднобудівний завод «Океан».

Okean2
Миколаївський суднобудівний завод "Океан" Фото: Укроборонпром

Цьому передувала низка гучних скандалів та кримінальних проваджень, пов’язаних із підприємством.

ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» – один із найбільших заводів цього профілю у колишньому СРСР. Унікальне для України підприємство спеціалізується на виробництві та ремонті танкерів, буксирів, контейнеровозів та барж і є надважливим об’єктом для вітчизняної оборонної промисловості.

У січні 2018-го доведений до банкрутства завод продали «з молотка». На відкриті торги тоді виставили понад 7 тисяч позицій рухомого майна та 166 будівель і споруд.

За останні два роки, доведений колишнім керівництвом практично до руйнації, завод відновив свою роботу. Зокрема, у 2019 році в модернізацію саме суднобудівного і судноремонтного потенціалу були інвестовані 1,5 млн доларів.

Інвестор ПАТ «МСЗ «Океан» вважає рішення Печерського суду щодо арешту майнового комплексу заводу за вимогою прокуратури неправомірним та підозрює, що за цією схемою стоять ексвласники заводу, що діють в інтересах російського мільярдера Юсуфова.

Своєю чергою, Господарський суд Миколаївської області 14 лютого 2020 року визнав законним проведення аукціону з продажу майнового комплексу заводу.

Наприкінці лютого цього року також стало відомо, що Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова звільнила з посади одіозного прокурора Київської місцевої прокуратури Олександра Білоуса. ЗМІ називали саме пана Білоуса «драйвером арешту «Океану» та пов’язували його з екснардепкою Оксаною Білозір.

Okean
Люди вимагають дати заводу "Океан" шанс працювати Фото: СтопКор

28 лютого у столиці біля Офісу президента відбулась акція протесту на підтримку заводу. Громадяни вимагали збереження «Океану». До цієї акції ГО «Стоп корупції» приєднались активісти щонайменше з 15-ти міст України.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини