Антикорупціонер розказав на ТБ про корупцію в Кам’янському на Дніпропетровщині

16.02.2021 14:47

У Кам’янському на Дніпропетровщині усі тендери виграють компанії-новачки друзів мера Андрія Білоусова зі статутним капіталом у 1000 грн. Та ще й борги хочуть вибивати коштом громади. Про це розповів керівник Кам’янського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» Сергій Худович у прямому ефірі телеканалу «Дніпро TV».

Сергій Худович у прямому ефірі «Дніпро ТV». Скріншот: СтопКор

Громадський діяч повідомив, що ініціатива місцевої влади Кам’янського винайняти колекторів для витребування комунальних боргів із населення міста - це вибивання боргів на користь афілійованих із мером підприємств коштом громади.

«Наш мер через свого кума повністю став контролювати всю сферу ЖКГ щодо опалення. Ось ця колекторська фірма, яка перемогла у тендері за 23 млн грн – це компанія, яка була створена лише за місяць до тендеру… Компанія «Експерт М» зареєстрована 15.10.19, а тендер був проведений 20.11.19. Статутний капітал цієї компанії – 1000 грн. І вона тут же виграє тендер на 20 мільйонів. Це практика нашої міської влади: всі компанії зі статутним капіталом у 1000 грн виграють тендери», - зазначив громадський діяч з приводу колекторської компанії, яку винайняла міська рада для витребування боргів з жителів Кам’янського.

Він додав, що перед цим всі тендери з опалення отримала наближена до мера міста компанія, яка за два роки стала монополістом. Компанія зареєстрована зі статутним капіталом лише 5000 грн. А її власницею є мати бізнес-партнера мера Олександра Іванова, який також є співзасновником місцевої політичної партії «Бджола».

 «…Усі наші ТЕЦ були передані в концесію приватній компанії «Трейд Інвест Холдінг». І з листопада минулого року вона у нас в місті є природним монополістом. Мер таким чином хоче за бюджетні гроші повернути кошти у свої приватні структури. Це взагалі нонсенс!» - розповів Сергій Худович в ефірі телеканалу.

Громадський діяч повідомив, що всі ЗМІ міста - під контролем мера і висвітлюють те, що вигідно міській владі. Саме тому про тендерні махінації ніхто не знає. Натомість активісти розповсюджують інформацію про корупцію в мерії через соціальні мережі та через знайомих. Адже такі ситуації у Кам’янському – не рідкість.

«Якщо підняти усі держзакупівлі, у всіх компаній кінцевими бенефіціарами є одні й ті ж люди», - розповідає Худович.

«Щоб у ЄРДР внесли нашу заяву – ми маємо мітинги збирати! І тільки таким чином змушуємо поліцію це робити. У мене вже була практика – двічі їздив до прокуратури і МВС до Києва. Робили акцію «поховання кримінальних справ». Влітку я привіз туди труну. Взимку я привіз їм вінки. Це акція була щодо похованих кримінальних справ», - повідомив Сергій Худович.

Він зазначив, що у Кам’янському досить активних людей, які не дадуть образити жителів міста. І вони вже мають досвід боротьби за права людей у сфері ЖКГ.

Зазначимо, восени 2020 року у Кам’янському був офіційно відкритий 76-й осередок ГО «Стоп корупції». Його очолив громадський діяч Сергій Худович.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини