Антимонопольний комітет перевірить законність реалізації майна ліквідованих банків

21.09.2017 13:55

Антимонопольний комітет України (АМКУ) перевірить інформацію щодо можливих зловживань посадовцями Фонду гарантування вкладів (ФГВФО) під час реалізації майна ліквідованих банків. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила  державний уповноважений АМКУ Агія Загребельська.

"В рамках дослідження ринків реалізації арештованого майна та майна неплатоспроможних банків до нас надійшов новий сигнал від ринку. Відповідно до наданої в зверненні інформації, за рішенням виконавчої дирекції ФГВФО реалізацію активів (прав вимоги за кредитними договорами), які перебувають в заставі НБУ за кредитами рефінансування восьми банківських установ, було доручено двом компаніям: ТОВ "Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн" та ТОВ "Дебтекс Україна".

За інформацією суб'єкта звернення, таке рішення було прийнято без проведення конкурсу або будь-якої іншої конкурентної процедури відбору, що, на їх думку, свідчить про вчинення останніми антиконкурентних дій, за наслідком яких було усунуто конкуренцію з іншими потенційними учасниками ринку", – повідомила А.Загребельська.

Державний уповноважений АМКУ наголосила, що наразі Комітет перевіряє та аналізує вищезгадану інформацію. Про хід та результати буде повідомлено.

Нагадаємо, слідчі Генеральної прокуратури України встановили штучне знецінення активів таких ліквідованих банків як "Фінанси та кредит", "Київська Русь", "Форум" та "Стандарт". За їх даними, службові особи Фонду гарантування вкладів реалізовували злочину схему у змові з найнятими оцінювачами.

Крім того, прокуратура відкрила проти Фонду гарантування вкладів фізосіб кримінальне провадження за фактом шахрайства. Йдеться про ліквідаторів банку "Михайлівський", які всупереч рішенням судів вимагають від боржників погашення заборгованості по кредитах у свою користь. Хоча суд встановив належним кредитором (власником портфеля кредитів) банку "Михайлівський" фінансову компанію "Фагор".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X