Антикорупційний менеджмент чи рейдерський конвеєр – як АРМА розпоряджається чужими активами

27.03.2019 14:34

Завдяки АРМА торік до держбюджету було переказано 9 мільйонів гривень. З одного боку, це значна цифра. Та на практиці не все так райдужно: до антикорупційного органу виникає все більше запитань, відповіді на які його очільники давати не квапляться. Зокрема, щодо ситуації з майном «Росток-Холдингу». Більше про це – у матеріалі Наталії Дігтяр.

Нагадаємо, у лютому цього року Солом'янський райсуд за клопотанням НАБУ ухвалив рішення повторно заарештувати корпоративні права, а також все нерухоме майно групи «Росток-Холдинг» з метою уникнення його протизаконної реалізації представниками АРМА.

«На даний момент не зібрано 4000 га кукурудзи. Чому не зібрана? Тому що з осені розпочалась рейдерська атака на компанію, і в даний момент такі результати і маємо», - зазначає головний агроном агрофірми ім. Чапаєва у складі «Росток-Холдингу» Олександр Радченко.

Поки справа триває у судах, агентство передало активи компанії в управління так званому «новому керівництву». І от збіг – ним «абсолютно випадково» виявився прямий конкурент по аграрному бізнесу. Та й сама процедура відбулася без попередньої оцінки майна та без проведення відкритого конкурсу із призначення тимчасового управителя. Щодо цих обставин детективи НАБУ вже розпочали досудове розслідування. Але представники АРМи запевняють – це все журналістські вигадки.

«Що стосується конкретно активу під умовною назвою «Росток-Холдинг» – так, він є досить відомим в ЗМІ. В тому числі і за рахунок існування великого обсягу перекрученої інформації, тому я всіх журналістів, учасників цього заходу, прошу ставитись зважено до інформації по цьому об’єкту», - заявив під час прес-конференції голова Агентства з розшуку та менеджменту активів Антон Янчук, - «Що я можу сказати по ньому – так це те, що там дійсно має місце те, що називається протидія управлінню, і внаслідок цієї протидії дійсно настають заходи, які не призводять до того ідеального результату управління, який міг би бути».

Утім, випадок з «Росток-Холдингом» непоодинокий: схожа історія і в інших підприємств, активи яких передавали в АРМА.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини