АМПУ хоче заробити на евакуації судна «Delfi» з Одеси 52 мільйони гривень

30.07.2020 12:00

Одеський пляж «Дельфін» – магніт для контрабанди. Саме з цього місця вже витягали судно наприкінці 2018-го – рівно за рік до того, як сюди ж викинуло «Делфі». Судно «Паралель», яке зазнало аварії під час буксирування баржі з контрабандними цигарками, втричі менше за танкер, але аби прибрати його з пляжу, знадобилося майже пів року. Чим закінчиться історія з «Делфі» на однойменному пляжі? Та чи ефективно у цій ситуації діє влада? Дивіться у матеріалі Артема Поліковського.

Процедуру ліквідації подібних катастроф чітко регламентує закон. В даному випадку – морське право, згідно з яким у судновласника є сім місяців, аби владнати ситуацію. Якщо ні – це має зробити місцева влада.

Але, як зазначає депутат Одеської облради Віталій Саутьонков, сьогодні АМПУ перекладає провину на судновласника, а судновласник заявляє про тиск на нього. Хоча у випадку, коли власник судна не має необхідних коштів, АМПУ має розв'язати цю проблему самотужки, аби мінімізувати шкоду для відпочивальників, і потім стягнути ці витрати з судновласника у судовому порядку.

«Сьогодні судновласнику постійно продовжують терміни, необхідні для підняття цього танкера. І ми розуміємо, що він і восени буде там лежати, і можливо, ще й взимку», – наголошує депутат.

Odesa_Delfi2
Судно намагалися дотягти до берега, але не вийшло Фото: СтопКор

При цьому суми за прибирання наслідків і підняття танкера постійно зростають. І схоже, що навіть на цьому хтось хоче непогано набити кишені. За словами Владислава Валінського, на цій трагедії вже починають вибудовувати схеми заробітку.

«Власник судна не виходив певний час на зв'язок і не брав участі у вирішенні долі судна, з одного боку, а з другого – Адміністрація морських портів почала пропонувати варіанти його підняття, які однозначно переслідували корупційні схеми. Тому що останній тендер, про який я чув, це 52 мільйони. При цьому пропонувався варіант, геть не прийнятний для пляжної зони. Власник виявив бажання підняти судно, посилаючись на те, що йому заважали корупціонери, які хотіли заробити на евакуації судна. Він про це відкрито говорить», – розповідає еколог.

Odesa_Delfi4
Власник судна заявляє про тиск з боку корупціонерів Фото: СтопКор

Тож скільки потрібно ще часу, аби відтягнути танкер з пляжу? Обіцяні кінцеві терміни щоразу переносяться. Наразі компанія, яка займається ліквідацією наслідків аварії, знову просить перенести дату: з 20 липня на середину серпня.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини