АМКУ покарав фармацевтичні компанії багатомільйонним штрафом

07.08.2018 11:57

Одразу 4 українські компанії сплатять штраф, загальна сума якого сягнула 18 млн грн. Причина цього – недобросовісна конкуренція. А саме завищення цін на ліки.

Новину передає "Преса України".

Стало відомо, що одразу чотири українські фармацевтичні компанії будуть змушені заплатити чималий штраф за встановлення високих цін на ліки. Йдеться про "Рош Україна", "БаДМ", "Бізнес Центр Фармація" та "Альба Україна".

Перша за недобросовісну конкуренцію заплатить 9,1 млн грн, друга – 5,4 млн грн, третя – 3,2 млн грн, четверта – 0,3 млн грн. Так, загальна сума штрафу склала 18 млн грн.

"Компанія "Рош Україна" укладала договори купівлі-продажу з компаніями "БаДМ", "Бізнес Центр Фармація", "Альба Україна", умови яких привели до необґрунтованого завищення вартості лікарських засобів, реалізованих через процедури державних або суспільних закупівель в 2012-2016 роках", – пояснили в Антимонопольному комітеті України.

Як відзначили у прес-службі комітету, вищезгадані компанії повинні припинити порушення. На це їм дали термін два місяці. Нагадаємо, раніше виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявляла, що високі ціни на ліки в Україні – це бізнес. За її словами, уряд знає про таку обстановку на ринку.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини