Американські вчені довели, що сонячне світло знищує COVID-19

Науковці з Каліфорнійського університету у Санта-Барбарі підтвердили, що сонячне світло вбиває коронавірус SARS-CoV-2 у людській слині, при чому робить це у 8 раз швидше, ніж вважалось раніше. Про це повідомляє "Science Alert", передає "UA.NEWS".

COVID-19
Фото: Facebook

Однак не усе ультрафіолетове випромінювання знищує коронавірус. Промені UV довгої хвилі (UVA) занадто слабкі, щоб вплинути на інфекцію, а от промені UV середньої хвилі (UVB) вбивають коронавірус у людській слині за 10-20 хвилин. Що стосується променів короткої хвилі UVC, то вони також гарно справляються із коронавірусом, однак цей тип ультрафіолету зазвичай не контактує з поверхнею Землі через озоновий шар.

"UVC відмінно підходить для лікарень. Але в інших середовищах – наприклад, на кухнях або в метро – УФС буде взаємодіяти з твердими частинками і виробляти шкідливі речовини", – говорить співавтор і токсиколог з Університету штату Орегон Джулі Макмеррі.

Дослідники з’ясували, що коронавірус також більше піддається впливу сонячних променів, ніж вірус грипу. Вважається, що у сонячний день на повітрі 90% частинок COVID-19 руйнується протягом півгодини, тоді як узимку коронавірус може жити у таких умовах кілька днів.

"Теорія передбачає, що інактивація працює, коли UVB впливає на РНК вірусу, пошкоджуючи його", – пояснив член команди учених Луццатто-Фегіз.

Раніше фахівці Гарвардської медичної школи і низки інших дослідницьких центрів виявили, що у літню погоду при температурі вище +25 коронавірус розповсюджуватиметься повільніше. Але не на стільки, щоб можна було нехтувати карантинними заходами.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Київській області посилили карантин.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини