Активісти Львова вимагають поновити на роботі лікаря «Охматдиту» (фото)

16.06.2021 18:11

16 червня під Личаківським районним судом у Львові відбулася численна акція на підтримку звільненого лікаря та очільника Вільної профспілки працівників «Охматдиту» Василя Штибеля. Журналістів і активістів на судове засідання не пустили. Про це розповів заступник керівника львівського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» Віктор Палас.

Акція на підтримку звільненого лікаря Василя Штибеля. Фото: СтопКор

Львівський осередок ВГО «Стоп корупції» виступив співорганізатором мітингу на підтримку Василя Штибеля. В акції взяли участь представники Вільної профспілки лікарні «Охматдит» і кількох громадських об’єднань Львова.

Громадськість обурена звільненням керівника Вільної профспілки працівників «Охматдиту». Учасники акції тримали плакати «Ні – звільненню медиків!», «Поверніть в «Охматдит» Штибеля», «Кожен лікар – на вагу золота» та інші.

Фото: СтопКор

«Відомий у Львові лікар і громадський активіст. У результаті своєї діяльності зазнав переслідувань адміністрацією. І вдалися до таких речей як звільнення. Краще звільнити з роботи і не мати проблем – подумала собі адміністрація», - розповідає Віктор Палас під час трансляції з місця проведення акції.

Як повідомили «СтопКору» учасники акції, дитячий невропатолог «Охматдиту» Василь Штибель активно захищав порушені права лікарів, оприлюднював факти зловживань у роботі керівництва лікарні.

За кількома такими фактами на керівництво лікарні було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу. Після цього профспілкового лідера стали переслідувати. А приводом для звільнення з роботи стала заява лікаря про відпустку напередодні Нового року. У заяві він не уточнив вид відпустки – планова чи за відгули, і адміністрація «Охматдиту» заявила, мовляв, лікар прогулює роботу.

Фото: СтопКор

«Коли ти захищаєш право та правду - тебе намагаються позбутися  звільненням із роботи. Чи змирився з тим поважний активіст та відомий лікар? Звісно що ні! Своє право на працю він захищатиме в суді», - прокоментував ситуацію представник «Стоп корупції» Віктор Палас.

Мітинг проходив під час  розгляду в Личаківському районному  суді справи про поновлення Штибеля на роботі.

Фото: СтопКор

Напередодні заходу Василь Штибель оприлюднив відеозвернення, в якому повідомив про упереджене ставлення суддів до його справи..

«Суд ухвалив сплатити судовий збір. Хоча згідно з чинним законодавством поновлення на роботі не вимагає сплати судового збору. Також в Ухвалі суд постановив проводити розгляд за спрощеною системою – без виклику сторін. Нами подано клопотання про залучення сторін, оскільки ми хочемо опитати відповідача та зрозуміти мотивацію звільнення мене з роботи. Також було заявлено про долучення третьої сторони судової справи (Вільної профспілки працівників «Охматдиту» - ред). Жодного рішення з цього клопотання ми не отримали», - повідомив звільнений лікар.

Фото: СтопКор

Активіст і журналіст «СтопКору» Віктор Палас повідомив, що до зали засідань не пустили ані активістів, ані журналістів.

«Стоп корупції» тривалий час повідомляє про системне знищення системи охорони здоров’я та медичних закладів на Львівщині під виглядом об’єднання. Спочатку об’єднують кілька медичних установ, звільняють медпрацівників. А потім державний медзаклад знищують і відкривають приватні медичні центри», - зазначив Віктор Палас.

Фото: СтопКор
Зазначимо, львівський «СтопКор» кілька років тримає руку на пульсі ситуації в «Охматдиті».

У 2019-му вдалося зберегти львівське відділення Охматдиту. Тоді завдяки втручанню антикорупціонерів через суд відкрили кримінальне провадження проти тодішнього голови ОДА й очільниці управління охорони здоров’я щодо неправомірного скорочення лікарських закладів. Питання про ліквідацію виносили на сесію обласної ради, та після громадських протестів очільник області відкликав свій підпис на поданні. А очільниця управління навіть поплатилася кріслом. Щоправда, згодом поновилась і перебралася до столиці – працює заступницею міністра, попри відкрите кримінальне провадження.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини