Активісти антикорупційної організації взяли під контроль корупційну “погоду” в лікарнях Харкова

07.02.2020 13:52

Активісти харківського підрозділу ГО "Стоп корупції" врегулювали корупційний конфлікт між пацієнтом та лікарями, які вимагали у нього хабар. Подробиці конфлікту розповів заступник голови осередку Сергій Усов.

До "Стоп корупції" звернувся хлопець, якому робили операцію на хребті у харківському Інституті неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України. Попри те, що лікарня має надавати такі послуги безкоштовно, з пацієнта вимагали хабар у розмірі 1000 гривень. А коли він попросив пояснень, чому повинен платити, вдалися до залякувань. До хлопця завітали невідомі атовці та волонтерка з благодійного фонду при лікарні та чинили тиск на хворого, наполягаючи на сплаті коштів до фонду.

При лікарні справді існує фонд допомоги закладу. Але усі внески від пацієнтів до фонду винятково добровільні та не можуть стягуватися в обов’язковому порядку.

"Ми поспілкувалися з директором Інституту та з’ясували ситуацію. Гроші Іллі були повернені. Нас запевнили, що нині утворена комісія, яка розглядає це питання. Ми попросили, щоб з лікарями була проведена бесіда про те, що добиватися коштів у такій формі недопустимо. І в разі виникнення подібних інцидентів наші методи будуть спрямовані на протидію таким незаконним діям", – сказав журналістам "СтопКору" Сергій Усов.

Активіст також зазначив, що такий випадок не перший, адже люди регулярно звертаються до осередку "Стоп корупції" у Харкові за допомогою розв'язанні корупційних питань у медзакладах.

"Ми тримаємо це питання на контролі та будемо давати ще більше інформації, щоб люди зверталися – ми допоможемо", – зазначив пан Усов.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини