Акція “СтопКору” проти сумнівних закупівель аеропорту Бориспіль (ФОТОЗВІТ)

31.08.2018 16:01

Активісти громадського руху "За чесні закупівлі", ініційованого організацією "Стоп Корупції", провели флешмоб на території "Борисполя" щодо непрозорих тендерів про закупівлю. 

Аеропорт Бориспіль – найбільший в Україні. Торік звідси полетіли й прилетіли понад 10 мільйонів пасажирів. Бюджет цього гіганта міститть величезні кошти. Суми тендерів сягають мільярдів гривень! Та як вдалося з'ясувати журналістам «СтопКору», не всі закупівлі можна назвати прозорими.

Зокрема, багато питань у громадськості викликав тендер на постачання меблів для дитячого майданчика на суму майже 4 мільйони гривень, які планують витратити на 2 пірамідки, 6 столів та меблі: пуфики, дивани, крісла та шафи.

Журналісти виявили, що за гроші українських платників податків у "Борисполі" хочуть придбати елітні швейцарські чи, наприклад, датські меблі. Цікаво, що ціна одного схожого пуфа вказаної в тендері швейцарської фірми – 615 євро, а це майже 20 тисяч гривень. Водночас аналогічний пуфик українського виробництва можна придбати за 600 гривень.

Варто також зауважити, що назва тендеру – дитячий майданчик, але за фактом йдеться про покупку "дорослих" меблів.

Пояснимо, як працює схема: якщо предмет закупівлі визначено некоректно, то тут можуть бути можливості для шахрайства. Предмет визначають спеціально так, аби тендер не знайшли або об'єднали в одній закупівлі речі, які важко поєднувані, проте згідно з логікою, таким чином обмежується коло потенційних учасників.

Таким чином вони можуть відсіювати фірми, які мають намір взяти участь у цій закупівлі. Коли фірма моніторить портал Прозорро, вона знає, які у неї є специфікації. Коли вони бачать дитячий майданчик, вони розуміють, що їм це буде нецікаво, тому що вони здійснюють постачання меблів.

Хто у цьому зацікавлений і чому все так непрозоро? Активісти сподівалися почути відповідь від керівництва міжнародного аеропорту.

Детальніше про сумнівні тендери "Борисполя" дивіться у сюжеті:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини