Активісти звернулися до Ради Нацбанку України із колективною заявою

13.11.2019 13:59

Громадська організація «Стоп корупції» підготувала колективне звернення до Ради Національного банку України. Основна мета – привернути увагу Ради до викритих активістами корупційних схем та притягнути винних до відповідальності.

 

Фото: скріншот

 

Головні пункти звернення були окреслені наступним чином. По-перше, ініціювати заслуховування звіту голови НБУ перед новою Верховною радою. По-друге, розпочати службову перевірку стосовно діяльності голови НБУ та його заступників.

«За результатами вивчення поточного Звіту про результати перевірки стану виконання кошторису адміністративних витрат Національного банку України та зобов’язань з перерахування коштів до Державного бюджету України за 2018 рік, затвердженого рішенням Рахункової палати України від 08.10.2019 № 28-2, ГО «Стоп корупції» приходить до висновку щодо неефективної та явно збиткової для інтересів держави роботи поточного складу, зокрема керівництва такою надважливою державною фінансовою установою, як Національний банк України», – ідеться у зверненні.

Цілком очевидно, що голова НБУ Яків Смолій та його заступниця пані Рожкова намагаються «зам’яти» велику кількість порушень, вчинених державною установою. Зокрема, перевірки виявили, що НБУ – єдиний державний орган в Україні, який створив недержавний пенсійний фонд, куди у 2018 році було спрямовано 40 мільйонів гривень з Державного бюджету на забезпечення пенсійних рахунків його учасників.

Крім того, столицю сколихнула гучна хвиля затримань посадовців Нацбанку. Так, 30 жовтня правоохоронці затримали головного спеціаліста Нацбанку Євгена Піскотіна на отриманні хабаря у 50 тисяч доларів, а зовсім нещодавно головного юриста операційного управління НБУ піймали на вимаганні грошей на суму 30 тисяч доларів. І це – лише крапля в морі.

Сподіваємось, що звернення активістів допоможе зупинити «економічний геноцид українців».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини