Активісти та підприємці звернулись до Зеленського через проблеми рейдерства і чорних реєстраторів (текст)

23 жовтня активісти ГО "Стоп корупції" разом з потерпілими від рейдерів та чорних реєстраторів підприємцями склали колективне звернення до Президента України Володимира Зеленського з проханням вжити заходів для контролю державних реєстраторів та зобов'язати правоохоронні органи розслідувати вже вчинені злочини. Про це було оголошено на круглому столі щодо боротьби з організованим рейдерством в Києві. Був також визначений 3-місячний строк задля реакції на розв'язання вказаних питань.

Круглий стіл щодо боротьби з організованим рейдерством
Учасники круглого столу склали звернення до президента

Текст звернення:

Шановний Володимире Олександровичу!

Ваша позиція (Наказ №542/2019 «Про заходи щодо протидії рейдерству») вказує на чіткий курс нової владної команди на подолання рейдерства.

Завдяки Вашому втручанню у вересні на Київщині Служба безпеки України блокувала рейдерські оборудки групи державних реєстраторів, які незаконно перереєстрували понад 200 земельних ділянок шляхом внесення недостовірних відомостей до Державних Реєстрів. СБУ спільно з прокуратурою припинили діяльність групи державних реєстраторів, колишніх працівників Державної архітектурно-будівельної інспекції та посадових осіб органів юстиції Одеської області, які відчужували земельні ділянки, об'єкти нерухомості та корпоративні права.

Отже, суспільство розуміє, що конкретні рішучі кроки вже ведуться, утім ситуаціє в різних регіонах країни досі лишається кричущою.

ГО «Стоп корупції», у рамках спільного проекту з Інформагентством «Стоп корупції ТВ», провели цілу низку журналістських та громадських розслідувань рейдерських захоплень підприємств та землі та виявили класичні схеми рейдерства, спільні для різних кейсів. Численні факти свідчать: до більшості таких схем причетні недобросовісні реєстратори, які виступають інструментом реалізації рейдерських схем.

Показовою є ситуація на Херсонщині. Журналісти виявили факти, які свідчать: до рейдерських захоплень причетні одні й ті ж самі посадовці та державні реєстратори. А отже, можна припустити діяльність організованої злочинної групи, яка роками захоплює підприємства Херсонщини.

Засновники найбільшої будівельної компанії області – «Херсонбуд» - втратили майже всю нерухомість та корпоративні права через дії недоброчесних реєстраторів: ті зробили записи в реєстрах на підставі підробних документів. 2 роки власники підприємства – родина Почесного громадянина Херсону Бориса Сандіка – не можуть повернути корпоративні права через недосконалі юридичні механізми і бездіяльність правоохоронців.

«Попри доведені у судах факти рейдерства, а також відомі імена замовників і виконавців захоплення, за кілька років не було оголошено жодної Підозри, кримінальні провадження безпідставно закривались, винні досі не покарані. За кількома фактами бездіяльності слідчих ДБР вже відкрило кримінальні провадження, - заявляє Голова Правління-генеральний директор ПАТ «ПФБ ХЕРСОНБУД» Олександр Сандик.

Ті ж самі державні реєстратори та підставні особи причетні до рейдерських захоплень низки інших херсонських підприємств, наприклад, «Квіти Херсону». Ситуація з рейдерством «Квіти Херсону» і «Херсонбуду» - неодноразово розглядалась на засіданнях Антирейдерської комісії Міністерства юстиції.

Так само, руками недоброчесних реєстраторів, відбулось захоплення офісного центру 1800 кв.м. у центрі Херсону.

Директор НПК «Альянс» вказує на те, що рейдери мають стосунок до країни-агресора.

На Житомирщині спільне підприємство «Щорсівський гранітний кар’єр Укооппостачмашу» рейдери захопили за допомогою чорних реєстраторів за сприяння колишнього керівництва РДА. І хоч бізнес повернули власнику, рейдери досі не можуть вгамуватися.

А базу відпочинку «Прибой», що належала згаданому «Херсонбуду», намагаються позбавити землі, продавши її орендарям.

Усі, хто постраждав від рейдерства, нарікають, що повертати захоплене рейдерами майно складно і довго через заплутаність відповідних механізмів. Тому їх треба вдосконалити на загальнодержавному рівні.
Недавно у Верховній Раді підтримали законопроект про захист прав власності, який передбачає боротьбу з рейдерами, зокрема через обов'язкове нотаріальне засвідчення договорів про відчуження корпоративних прав, а також про систему акредитованих державних реєстраторів. Утім на практиці реалізація законопроекту може опинитися під загрозою,

23 жовтня 2019 року в ІА «Укрінформ» відбулось засідання круглого столу на тему «Боротьба з організованим рейдерством. Проблеми і механізми їх вирішення». Жертви рейдерства, громадські активісти, народні депутати, профільні чиновники та експерти обмінялися своїми думками та запропонували механізми дієвої протидії рейдерству.

ПРОСИМО:

• Вжити заходів для контролю державних реєстраторів, які часто стають зброєю у руках рейдерів та виконавцями рейдерських схем.
• Доручити компетентним органам навести лад у державних реєстрах з метою унеможливлення внесення до них недостовірної інформації.
• Зобов’язати правоохоронні органи провести повне та об’єктивне розслідування стосовно вказаних фактів рейдерства та притягнути винних до відповідальності.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини