Активісти “СтопКору” зі Святогірська з’ясували, хто у місті “кришував” земельні оборудки

29.12.2017 18:44

В результаті журналістського розслідування активісти Святогірського підрозділу ГО "Стоп корупції" з'ясували, як жителька Донецька отримала земельну ділянку площею 0,1 га в 2007 році під будівництво кафе у місті. На території в порушення природоохоронного законодавства незаконно знищили дерева. За даними активістів, своїми діями забудовник завдав матеріальної шкоди на 85 тисяч гривень громаді та бюджету міста. За цим фактом стопкорівці звернулись до Донецької обласної екологічної інспекції.

"Колишній Святогірський міський голова Дзюба О.І., який під тиском громадськості вимушений був достроково припинити свої повноваження у серпні 2017 року, залишив після себе міцну корупційну схему, пов’язану з земельними оборудками. За час правління Дзюби принципи, методи та схеми розподілу земель у місті Святогірську були таємницею за сімома замками. Доступ до них мали депутати, які входили до складу земельних комісій, профільні спеціалісти виконавчого комітету, агентства з продажу нерухомості, керівники державних структур, але аж ніяк не звичайні місцеві жителі.

Отримати земельну ділянку під бізнес, навіть маленьку, оминувши корупційні схеми, вряд чи кому вдавалось. Земельні ділянки для дачного будівництва, підприємницької діяльності гребли про запас, оформлювали на підставних осіб. В результаті земельних ґешефтів у містян відібрали всю землю комунальної власності під бізнес, житлову, дачну забудову тощо на багато поколінь вперед.

Одним із засобів частково відновити земельні ресурси міста є ідея спонукати владу повернути до комунальної власності орендовані земельні ділянки, щодо яких орендна плата не сплачувалась роками, або ті, що використовуються не за цільовим призначенням. Але Святогірська міська рада, маючи виключні повноваження в частині земельних відносин щодо земель комунальної власності, не поспішає стати на захист цивільних прав громади на земельні ділянки, власники яких порушують чинне законодавство України.

Так, восени цього року розпочалося безпрецедентне за своїм нахабством будівництво незрозумілого об'єкта на вулиці Івана Мазепи. На значній за площею земельній ділянці спочатку були суцільно знищені зелені насадження, а це дорослі дерева сосни, потім виритий величезний котлован, в який одразу почав закладатися залізобетонний фундамент. На всіх етапах початого будівництва на об'єкт неодноразово приїздила поліція – під тиском громадськості й депутатів представники влади вимушені були її викликати. Виконавча влада вдавала видимість боротьби з незаконним забудовником, сама тим часом надавала довіреним особам (Лещенко М., Сидоров А.), які здійснювали забудову від імені власника земельної ділянки Молочанської, виписки з різних законодавчих актів, які начебто були доказами для поліції, що у них все законно.

В результаті журналістського розслідування святогірського підрозділу ГО "Стоп корупції" з'ясувалося, що земельну ділянку площею 0,1 га в 2007 році під будівництво кафе отримала жителька міста Донецька – Молочанська Л. А..

11.01.2008 р. Святогірською міською радою з Молочанською був укладений договір оренди на земельну ділянку (кадастровий номер 1414170500 : 01: 001: 0626) строком на десять років – чотири роки надавалось, щоб збудувати кафе площею 277,42 кв. м, шість років на експлуатацію збудованого об'єкта.

Протягом десяти років ніхто нічого на цій ділянці не будував, орендна плата до міського бюджету за користування не сплачувалась. Дзюба вів активну переписку з користувачем, погрожував судами, але договір оренди не розривали, бо якось, вочевидь, "порєшали".

Активізувався забудовник восени цього року, коли термін оренди даної земельної ділянки добігав кінця. Хоча впродовж останніх місяців були численні виклики поліції, в грудні стало зрозуміло, що дану забудову все ж таки хочуть легалізувати, оскільки порушення з боку забудовника, які часто траплялися, не фіксувалися належним чином, а це означало, що довести їх згодом буде неможливо.

І тоді святогірський осередок "СтопКору" звернувся до Донецької обласної екологічної інспекції з проханням провести інспекцію з дотримання вимог природоохоронного законодавства на даній земельній ділянці. Чому цього не зробила місцева влада – відповідь очевидна.

На наше звернення, на початку грудня 2017 року Донецька обласна екологічна інспекція провела перевірку згаданого об'єкта та знайшла численні порушення вимог природоохоронного законодавства. В результаті порушень забудовником вимог чинного законодавства інспекцією зафіксовані факти порушень та нарахована шкода, заподіяна державі внаслідок пошкодження дерев до ступеня припинення росту, незаконної рубки дерев, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу в сумі понад 85 тис. грн. Наступним кроком осередку організації буде звернення до прокуратури з вимогою провести розслідування та стягнути ці кошти на користь держави.

На XX черговій сесії Святогірською міської ради від 30.11.2017 року депутати у повному складі не проголосували за рішення про продовження терміну оренди земельної ділянки Молочансько. Л.А.

Але це тільки перший крок на шляху повернення у комунальну власність згаданої ділянки. Чи прийме рішення рада про захист порушених цивільних прав громади у суді, поки невідомо. Тим більше, що на офіційному веб-сайті Святогірської міської ради 19 грудня з'явився проект рішення Про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою гр. Сидорову А.В. та гр. Лещенку М.В., начебто новим власникам спірної земельної ділянки.

А от як вдалося громадянці Молочанській при таких порушеннях умов забудови здійснити продаж земельної ділянки і хто з влади причетний до цієї схеми – будемо з'ясовувати, але спочатку звернемося з офіційним запитом до ДАБІ, бо є підозра, що місцева влада туди ще не зверталася. Чому – відповідь очевидна. Далі буде...", – розповів голова святогірського осередку "Стоп корупції" Володимир Рибалкін.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини