Агробізнес під прицілом: у жнива зафіксували понад тисячу рейдерських атак

12.11.2019 14:00

Нахабне захоплення складів із зерном, важка техніка на чужих полях та навіть збройні напади – на момент минулорічного збирання врожаю правоохоронні органи зафіксували щонайменше тисячу атак на сільські господарства. Як в Україні віджимають агропідприємства, та чи можна протидіяти рейдерам – дивіться у сюжеті Артема Поліковського.

Одним з напрямків роботи «СтопКору» є протидія агрорейдерству. Вже декілька років поспіль всі представники громадської організації пліч-о-пліч стоять на захисті працівників-аграріїв.

«Наша організація довгий період часу якраз і здійснює боротьбу з агрорейдерством. Ми акумулюємо в собі механізми, необхідні для того, щоб не тільки боротися, а й підтримувати тих, хто зштовхнувся з цією проблемою. Ми створили максимально дієвий механізм, це комплектація правозахисних, медійних та юридичних функцій. Коли їх поєднати, ми зможемо де-факто протистояти агрорейдерству», – коментує керівник правозахисного сектору ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

За час роботи «СтопКору» ми отримали майже тисячу дзвінків на гарячу лінію та маємо свій реєстр перемог. За словами юристів, схеми в цих ситуаціях однакові.

Найпоширеніша схема рейдерів – внесення змін до установчих документів

«Найпоширеніша схема здійснення агрорейдерства – внесення змін незаконним шляхом до установчих документів підприємства агропромислового комплексу. Як правило, зловмисники мають злочинні схеми, вносять зміни до установчих документів підприємств, що займаються аграрним бізнесом», – розповідає юрист Юрій Прокопчук.

Маючи на руках правовстановлюючі документи на це підприємство, рейдери приходять на поле, де здійснюється вирощування тієї чи іншої культури, і починають збір врожаю.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини