Аферисти за штурвалом: як Дмитро Чалий та його команда розкрадають Дунайське пароплавство

27.08.2019 14:00

Українське Дунайське пароплавство прогриміло на всю країну під час візиту президента до Одеси, коли колектив зізнався Володимиру Зеленському, що керівництво УДП знищує та грабує державне підприємство. Що змусило людей піти на крайнощі та звернутись особисто до президента?

«СтопКор» провів власне розслідування діяльності пароплавства та знайшов багато цікавого. Докладніше про те, як дерибанять одну з найбільших судноплавних компаній України – у сюжеті Кирила Вольного.

Отже, знайомтесь із директором компанії – Дмитро Чалий. Знавці світського життя відразу впізнали в ньому колишнього чоловіка Наталії Могилевської.

До того як потрапити у пароплавство, пан Чалий встиг попрацювати у різних державних компаніях – комерційним директором «Укрпошти», заступником директора Одеського порту та заступником керівника Морського торговельного порту. Причому скрізь одразу розставляє потрібних людей.

«Коли призначили Чалого, це був уже 13-й керівник з 2017 року. Понад два десятки його заступників, радників і помічників прибули з ним і почали будувати по-новому організацію праці», – розповідає голова профспілки ПрАТ «УДП» Віталій Татарчук.

Нова команда прийшла в Дунайське пароплавство напередодні навігації 2018 року. Це означає, що великі контракти (на постачання пального, обслуговування суден) вже були підписані. Домовитись про відкати або поставити на потрібні потоки «свої» компанії вже було неможливо. Тому команда Чалого почала з найпростішого – закупівля харчування та (соромно сказати) продаж екскурсій.

Перевіреного постачальника замінили на фірму з російським корінням

Схема заробітку на харчуванні пасажирів круїзних суден зводиться до банального відкату. Протягом багатьох років постачанням займалася перевірена німецька фірма «Одін». Нова команда несподівано змінює надійного партнера на фірму «Моноліт», яка, до речі, має російське коріння. Як результат – порівняйте ціни: вартість кожної позиції зросла з 10 до 50%.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини